HORKA 2011

Letošní výlet na Horku nad Sázavou se uskutečnil od 25. června do 28. června. 2011. Výlet se nakonec pořádal hlavně díky dětem z obce Barchovice, které dala dohromady starostka Barchovic. Bohužel zájem místních dětí značně klesl a při počtu přihlášených místních dětí, by z ekonomického hlediska nebylo možné výlet uspořádat. Důvodů je zřejmě několik, jedním z nich je generační. V současné době je v obci poměrně dost dětí do šesti let, ale pak je poměrně velká proluka. Dalším důvodem budou zřejmě úplně jiné zájmy starších dětí. A možným důvodem může být i strach rodičů o své malé ratolesti, které ještě nebyly nikdy sami bez rodičů. Ale toto jsou pouze dohady, uvidíme za rok, zda budeme ve výletech pokračovat nebo ne.

Tentokrát počasí akci vcelku přálo. První dva dny sice nebyly nejteplejší, ale nepršelo což bylo nejdůležitější. V neděli jsme uspořádali výlet do Tasic do sklárny Jakub, kde se točil seriál Jakub sklář. V pondělí a v úterý nás provázelo již nádherné letní počasí. Dopolední část dne děti trávily různými soutěžemi a hrami a odpoledne jsme trávili koupáním v blízkém písečáku. Odpolední siestu doplňovala pravidelná návštěva soukromé zahradní hospůdky, kde prodávali několik druhů zmrzlin.

Účastníci projevili velkou spokojenost a konstatovali, že za rok pojedou znovu. Děkuji touto cestou celému týmu doprovodu, ve složení Miloš Husar, Maruška Hervertová, Jarka Hrnčiříková a Martina Hrnčiříková a Helena Kurelová, který se letos na Horku s námi vydal. A děkuji také těm největším aktérům, všem zúčastněným dětem za primové chování po celou dobu výletu.

You may also like...

Napsat komentář