FOTBAL

Také fandíte ždánickému fotbalu?

Tak vám je určena rubrika věnovaná všemu, co se týká fotbalového dění ve Ždánicích.
Obsah se bude postupně měnit podle možností zpracovat aktuální informace.

Sestava 2020:

PAZDERKA Jaroslav

BARAN Robert

KULÍŠEK Libor

ZEMAN Petr

brankář

brankář

obránce

obránce

VESELÝ Tomáš

ŠTĚPÁN Radek

HOLUB Ondra

KREJČÍ Pavel

PAČES Václav

Lenz David

KANINA Aleš

KUČERA Jiří

obránce

obránce

obránce

obránce

obránce

obránce

záložník

záložník

PHILIPP René

KUČERA Jiří

MIRON Sergiu

VESELÝ Zdeněk

NOVOTNÝ Jiří

KOTRABA Antonín

Hartman Ladislav

záložník

záložník

záložník

záložník

záložník

záložník

záložník

Vychodil Zdeněk

NEUMAN Petr

NOVOTNÝ Tomáš

KALLASCH Petr

ŠÍMA Milan

HEINZ Jan

útočník

útočník

útočník

útočník

trenér

trenér

HRNČIŘÍK František

předseda TJ Ždánice

Sportu zdar a Ždánickému fotbalu zvláště !

Výroční schůze TJ proběhla 18.1.2020. Zúčastnilo se jí 54 členů a hostů. Pozvaných bylo cca 70 hostů.

Úvodní referát přednesl místopředseda pan Ladislav Hervert. Seznámil přítomné s průběhem jarní i podzimní sezóny. V dalším příspěvku předseda TJ  pan František Hrnčiřík zhodnotil jarní i podzimní výsledky mužstva. Mužstvo pan Hrnčiřík nešetřil chválou , ale ani kritikou některých hráčů. Výbor TJ vyhodnotil a odměnil nejlepší hráče sezóny. Nejlepším hráčem byl vyhlášen Zdeněk Veselý, nejlepším střelcem Zdeněk Veselý. Předseda TJ poděkoval všem hráčům za reprezentaci a celému realizačnímu týmu za práci v uplynulé sezóně. V diskusi vystoupil starosta obce a pochválil celé mužstvo včetně vedení za vzornou reprezentaci obce a za podporu sportovně kulturního vyžití občanů obce. Popřál celému mužstvu mnoho úspěchů v nadcházející jarní části sezóny 2020 a 2021.

Výroční schůze byla ukončena společnou večeří, po které následovala volná zábava s hudbou a tancem. 

 

Zhodnocení jarní a podzomní části sezóny 2019 přednesl předseda TJ

 Do jarní části soutěže 2019 mužstvo nastupovalo s cílem smazat tříbodové manko na třetí příčku a symbolicky stanout na stupních vítězů i když  největším problémem mužstva je hráčský kádr, kdy již při absenci dvou nebo tří hráčů má problém, aby hráčů bylo jedenáct. A hned první  zápas s mužstvem Cerhenic , byl asi jeden s nejdivočejších co jsem zažili a skončil předčasně  v 75 minutě hromadnou bitkou i když mužstvo Ždánic vedlo jasně 3 : 1 a jejich výhru a to kontumačně potvrdila i disciplinární komise .Potom výsledky zápasů korespondovali s nastoleným trendem a pokud jsme měli dost hráčů tak jsme vyhrávali a při konečném součtu i když konec soutěže byl opět ve znamení toho, že jsme několik zápasů odehráli s méně než 11 hráči byl  přeci jen pozitivní a skončili jsme na třetím místě tabulky se ziskem 51 bodů a  skóre 68:56 . Když jsme 8 x vyhráli, 5x prohráli a 1x remizovali.

Do podzimní části nové sezóny 2019/2020 jsme šlo mužstvo s tím, že bude muset zmobilizovat všechny možné rezervy, protože do sezóny vstupovalo bez podle  ikon ždánického fotbalu, a to Radka Štěpána a Tomáše Veselého st. a další absence byli zraněný Ondřej Holub a Petr Neumann. A aby toho nebylo málo před sezónou se zranil Zdeněk Vychodil a na tři zápasy byl i on mimo hru. Podařilo se mu, ale sehnat dva nové hráče Tomáše Novotného a Sergiu Mirona (který hned dostal přezdívku Stanciu). A tak přes všechny překážky  skoro ke všem zápasům nastoupilo až na jeden s dostatečným množstvím hráčů. Před sezónou došlo i k redukci počtu mužstev dříve to bylo 15-16 a nyní 11 mužstev. V průběhu podzimu mužstvo odehrálo vynikající, dobrá ale i špatná utkání největší bolestí bylo proměňování šancí, což většinou stálo body, protože herně mužstvo obstálo proti všem mužstvům a žádné ho výrazně nepřehrálo. Podle všech je ale důležité, že ve Ždánicích se drží stále dobrá parta, která má chuť si zahrát fotbal pro sebe a jejich početné fanoušky. Na fotbalové utkání chodí stále velké množství fanoušků, a hlavně dětí, které vidí své tatínky nebo „strejdy“ a vidí fotbal, jako místo, kde se dá něco zažít.

Ale zpět k fotbalu po podzimní části se mužstvo umístilo na 4. místě se ziskem 17 bodů skóre 20:19.Když 4x vyhrálo 3x prohrálo 3x remizovalo.

Závěrem předseda TJ konstatoval: Chci poděkovat všem, hráčům, kteří i za složitých podmínek odehráli utkání a nechali na hřišti, vždy maximum, co mohli. Realizačnímu týmu a všem, kteří se starají o skvěle připravené hřiště, občerstvení diváků a podílejí se na fungování fotbalu ve Ždánicích. A dále chci  poděkovat všem našim věrným příznivcům a fanouškům, kteří jsou z velké většiny i členy TJ Ždánice za jejich hojnou účast a podporu při zápasech našeho mužstva.