Článek o KÁCENÍ STROMŮ ve Ždánicích

Kácení stromů na veřejné prostranství je vždy velmi citlivá věc. Lidem , kterým stromy překážejí, nebo ohrožují jejich majetek, pokácení těchto stromů přináší klid, lidé, kteří jsou od těchto míst dostatečně vzdáleny, tento akt většinou kritizují a tvrdí, že tu stromy mohly stát ještě mnoho let.

Obec před vánocemi pokácela dvě lípy na hřišti u sokolovny. Oba stromy uschly a padající suché větve začaly ohrožovat zdraví hlavně dětí, které si na hřišti hrají. Oba stromy odešly s největší pravděpodobností zapříčiněním nějaké osoby. Pravděpodobně byly zality nějakou chemikálií. Toto jsou však jenom domněnky, protože nikdo nebyl přistižen a zpětně se toto nadá nijak vyšetřit.

Další dva stromy akáty jsme pokácely nyní v březnu vedle staré hasičárny. Oba stromy byly již velmi narušené a průběžně prosychaly, jejich likvidaci urychlilo rozhodnutí majitelů staré hasičárny, kteří zde chtějí tuto hasičárnu přestavět na dílnu s garáží a zde by nastalo riziko , že padající větve nebo pád celého stromu zničí tuto novou nemovitost. Vzhledem ke stavu obou těl stromů, která byla z velké části vyhnilá , bylo riziko pádu stromů opodstatněné.  

19. 4. 2005                                                                                                                                                           Josef Krupička

You may also like...

Napsat komentář