ZEPTEJTE SE ARCHIV

starší zodpovězené dotazy

Zodpovězené otázky:

3.7.2019 – Buriánová M.:
Tím,že se opravila nebo spíše upravila silnice hl. Itř.protínající obcí se dle mne přímého bydlícího ještě více zároveň upravila nezákonná rychlost aut včetně kamiónů na této komunikaci se ptám,bude někdy v budoucnu dle dotací pro obec třeba zažádáno o kamerový systém nebo zpomalovací semafor,jak už zde bylo dotázáno?Nevím jaký je rozdíl mezi silnicí viz Louňovice a námi,kde je kam.systém hned dvakrát po sobě a jde to dodržovat pravidla.Krom toho řeči o tom,že je to silnice I.třídy,těch je snad dost a zptala bych se toho,kdo to řekl,co tím vlastně myslel,poř.dejte telefon.Optám se přímo.Díky,už jsem dost naštvaná,tak se omlouvám za emotivní dotaz

Silnice I/2 je v majetku ředitelství silnic a dálnic. Z těchto důvodů nemá obec nárok na dotaci tohoto zařízení. Toto zařízení mohou instalovat pouze města, která mají zřízenu městskou policii a samozřejmě na toto zařízení mají finanční prostředky. V našem případě by to muselo zřídit Město Kolín. To vzhledem ke vzdálenosti a nákladům nemá zájem. V Louňovicích zařízení zřídilo a zaplatilo Město Říčany. Tyto města mají asi 40% podíl na vybraných pokutách. Zbytek stojí provoz tohto zařízení. Zpomalovací semafory již dlouho odmítá povolit na jedničkách inspektorát dopravy a je proti i ŘSD. Loni naši žádost opět odmítli a nepovolili ani přechodový semafor u Lahodových. Dotazy tedy jedině směřovat na ŘSD a DI Kolín.

2.10.2018 – Kateřina Součková ˙Dobrý den pane starosto, tento dotaz tu již byl v březnu tohoto roku. Je to již dlouhá doba. A proto toto téma otevírám znovu. Minulý týden moje tchyně nebyla schopna několik minut přejít přechod tak, aniž by neohrozí svůj vlastní život. V obci je mnoho občanů, z toho spousta z nich využívá autobusovou dopravu a to i spolu s dětmi. A já se ptám, jak dalece řešíte tuto situaci? Přechod, semafor, chodníky, cokoli, co by lidem usnadnilo tak banální věc, jako je přejít silnici? Dále se chci zeptat, kde zjistím, kdy je veřejná schůze pro občany obce? Předem děkuji Součková ˙Oproti březnuse změnilo pouze to, že projekt na rekonstrukci chodníku a přechod se semaforem je hotov a probíhá stavební řízení. Zpomalovací semafor, jak jsem předpokládal byl dotčenými institucemi zamítnut, neboť se jedná o silnici první třídy. Takže se bude jednat pouze o semafor přechodový. Jakmile bude vypsána výzva na dotaci, což by mělo být do konce roku. Bude podána žádost o tuto dotaci. Jinak každé zasedání zastupitelstva je veřejné. Jeho konání je sedm dní předem vyvěšeno na úřední desce Obce a na elktronické úřední desce Obce.:

20.5.2018 – Dan Slezák˙Dobrý den pane starosto. Četl jsem zde uvedené příspěvky na téma motokrosové trati u památníku. Přesto mi dovolte otázku. Mám dva syny (ZŠ první stupeň) kterým jsme na jaře koupili dětskou elektrickou crossovou motorku a dětskou benzínovou čtyřkolku. A doba výuky a ježdění po naší zahradě už asi skončila. Včera jsme se byli podívat na crossovou dráhu u památníku a nikdo tam nebyl. Můj dotaz na Vás. Je dráha v provozu, je možné se s někým domluvit, a přijet tam s dětmi ji vyzkoušet ? Nám postačí se jen projet, vyzkoušet jestli to kluky baví, nemáme ambice závodit nebo působit nadměrný hluk. Vše samozřejmě na mou odpovědnost. Děkujim za odpověd a případný kontakt ˙Jak jsem již zmiňoval dráha není oficiální. Obec s ní nemá nic společného. Takže nevím na koho se obrátit. Pokud tam nebude někdo jezdit a vy si tam s dětmi zajezdíte, asi se nic neděje.:

18.5.2018 – další nespokojený občan Ždánic˙Je vůbec možné, že nám, normálním obyvatelům této obce, není pomoci? Rámus, který způsobují motorkáři na Panáku je příšerný. Výmluva, že nelze proti tomu zasáhnout, není pravdivá. Jestli to nejde jinak, tak ať je majitelům pozemků nařízeno vybudovat protihlukové stěny, aby se hluk do obce nešířil. ˙Úpřímě řečeno nevím, kdo by to mohl majitelům pozemků nařídit. Dráha není oficiální a majitelé se o pozemky nezajímají. Chybí zákon, který by nařizoval se o pozemky starat.:

19.4.2018 – honza˙zdravím, funguje stále kontejner u NIKOSU každý poslední týden v měsíci, na svoz většího odpadu. děkuji za odpovď˙Ano funguje. Je to stejné jako minulý rok.:

17.4.2018 – Zuzana Čečáková˙Dobrý den Pepo, děkuji za odpověď. Patrně marný boj. Je to mrzuté, zvlášť, když člověk vidí, že v některých úsecích silnice stejné třídy a směru (Černokostelecká)ta možnost je a instalují o stošest, především v okolí Říčan, Mukařova… Člověk asi musí mít konexe na jistých místech a tučnou obálku k tomu 🙁 I tak děkuji za odpověď. Pěkný den Zuzana˙:

11.4.2018 – normální občan˙ADRESOVÁNO SPOLKU PANÍ LACINOVÉ.. Nevím, kolik tento spolek čítá členů, ale myslím, že by všichni měli navštívit ušní oddělení. Jestli neslyšíte co je to za rambajz když hoši vyjedou. Proč mají normální občané trpět tím, že by tito jezdci, kdyby nejezdili, tak by fetovali. To snad není věc obce, ale rodiny. Ať se tedy raději naučí hrát kuličky a budou spokojené obě strany. ˙:

11.3.2018 – Zuzana Čečáková˙Dobrý den, mám prosbu, týkající se automobilového provozu a ukázněnosti řidičů. Vzhledem k tomu, že provoz na hlavní silnici je velmi frekventovaný, a že málokdo dodržuje stanovenou rychlost, někteří mnohonásobně, chtěla bych tímto požádat o řešení v rámci bezpečnosti naší a našich dětí. Nejlepším způsobem by bylo nechat nainstalovat měření rychlosti pomocí kamerových úseků. Mnoho okolních obcí k tomuto kroku již přistoupilo a ukázalo se to jako jediné účelové řešení. Alespoň v případě snížení rychlosti projíždějících vozidel. Bylo by možné učinit takovýto krok, případně, co by to obnášelo? Předem děkuji za zprávu. Zuzana˙Zuzanko, já nevím jak vám odpovědět, aby to nevypadalo, že jsem se zbláznil. Tento problém řešíme již několik let. V prvé řadě toto zařízení musí schválit odbor dopravy policie ČR a Ředitelství silnic a dálnic ČR neboť se jedná o silnici první třídy. Tyto instituce se k tomu nestaví vůbec pozitivně. Další problém je cena, bez mála 4 milióny Kč. Na to naše obec nemá. Samozřejmě existují dotace, ale pro přehled tuto dotací zatím dostalo něco kolem 20 obcí a měst Středočeského kraje. Z tohto důvodu se právě zpracovává projekt na opravu codníku ke Svatým a zároveň projekt na přechd včetně semaforu u Lahodových. A teď ten paradox. Žádali jsme semafor stejný, jako je v Mukařově. To znamená na semaforu svítí zelná, pokud někdo předročí povolenou rychlost naskočí červená. Pokud chce někdo přejít po přechodu zmáčkne tlačítko a naskočí červená. Je to kombinace přechodového a zpomalovacího semaforu. Reakce výše zmíněných institucí. Podpoříme rekonstrukci chodníku , neboť se jedná o bezpečnost chodců podle silnice první třídy. Nesouhlasíme s kombinovaným semaforem, protože to zpomaluje dopravu. Pro jistotu jsem se ptal jstli to myslí vážně. Mysleli. Nevím co k tomu dodat. Nyní budeme bojovat alespoň o přechodový semafor s výsledkem nejistým. :

28.2.2018 – Spolek proti Lacinový ˙Vážená paní Lacinová, nemám motorku, nejezdím na trati, ale zároveň mi nevadí, když kluci z naší a okolních vesnic dráhu využívají k zábavě. Pořád lepší, než kdyby tady seděli v obci v hospodě, chlastali, hulili a brali drogy. A Vás za ždáňáky prosím – nestěhujte se sem, věčný stěžovatele nepotřebujeme. Za chvilku by vadilo modré nebe, slunce, zpěv ptáků, sousedé. Zůstaňte tam kde jste a všímejte se tam svého okolí. Děkuji. ˙:

25.2.2018 – Kučera˙Pani Lacinová,budte tak hodná a napište mi prosím na Vás tel.spojení. Já Vám moc rád něco osobně vysvětlím. Děkuji Kučera˙:

14.2.2018 – Libor K.˙Pepo chci se zeptat na toho umělce s tím traktorem v sadech pod panákem. To dělá jenom v noci??, ještě že je zima, tohle v létě poslouchat celou noc při otevřeném oknu asi bych tam už byl…. večer se spí :-)˙Jak mě informoval nájemce tohoto sadu, musí vzhledem k dotaci do jara mít vytahané a zlikvidované všechny stromy. Vzhledem k počasí jezdí tedy v noci kdy je přimrznutá zem, protože ve dne kdy to povolí se tam nehne. Ale údajně už by to mělo v krátké době být svežené.:

10.2.2018 – Marie Lacinová˙Dobrý den, bohužel jsem do předešlé zprávy vložila odkaz, a proto zřejmě skončil ve spamu – nezobrazil se. Tak znova: Psala jsem o alibismu zdejšího úřadu, když svým občanům tvrdí, že nemůže nic dělat s hlučnou motokrosovou dráhou, která ničí životní prostředí, jak je vidět, když se podívám na mapy a projedu je několik let zpětně. Je dobře vidět, že krajina je čím dál víc rozježděná a stav je čím dál horší. A teď to hlavní: Všechny dotčené pozemky jsou na katastru vedeny jako OVOCNÉ SADY! Tak mi neříkejte, že si majitel může svévolně a bez povolení z ovocného sadu udělat motokrosovou dráhu! A v územním plánu je území vedeno jako ZP (zeleň přírodního charakteru). ZP rozhodně neznamená rozježděné bahno plné oleje! V době, kdy si nemůžete postavit ani psí boudu bez stavebního povolení, je nesmysl tvrdit, že obec s tím nemůže nic dělat a vše je v kompetenci majitelů pozemků. Pokud je pozemek využíván v ROZPORU s jeho určením, má samozřejmě obec právo zasáhnout, podle mě dokonce povinnost. Jelikož nemohu vložit odkaz na článek, který o tomto problému pojednává, musí vám stačit název článku a dohledejte si ho přes google sami: Motokrosová dráha je zásahem do krajiny – musí mít povolení Takže občané, nedejte se a nadále bombardujte své zastupitelstvo, aby vás zbavilo tohoto vředu na Vaší krásné obci!!!! ˙:

10.2.2018 – Marie Lacinová˙Dobrý den, uvažovali jsme o přestěhování do Vaší obce nebo jejího okolí, takže jsme se samozřejmě zajímali o všechno kolem obce. Na mapě jsme našli nehezky vyježděnou plochu od motorek, tak jsme pátrali, o co jde a našli jsme tyto dotazy a odpovědi. Nechápu, proč obec razantně nezasáhne. Co je to za nesmysl, že odpovědní jsou majitelé pozemků? Odkdy si na svém pozemku mohu bez povolení dělat, co chci? Dnes potřebujete stavební povolení i na psí boudu a tady se beztrestně ničí příroda a obec je bezmocná? Tak za prvé – ty pozemky jsou na katastru vedeny jako OVOCENÉ SADY! Jsou tedy využívány v rozporu s jejich určením. Za druhé, ve vašem vlastním územním plánu je plocha vedena jako ZP (zeleň přírodního charakteru). Když se podívám na mapy.cz a proklikám jednotlivé roky, je vidět, že plocha je v čím dál horším stavu a je čím dál víc rozježděná. To rozhodně nemá nic společného se zelení přírodního charakteru. Tady máte článek s názvem „Motokrosová dráha je zásahem do krajiny – musí mít povolení“ https://www.ochrance.cz/aktualne/tiskove-zpravy-2011/motokrosova-draha-je-zasahem-do-krajiny-musi-mit-povoleni/ Takže prosím, vážené zastupitelstvo, přestaňte se vymlouvat a tuto černou motokrosovou trať vypráskejte z Vašeho území! Nikdo jiný to za Vás udělat nemůže. ˙Zastupitelstvo v této věci nebylo nečinné, ale legislativa si stojí troch jinak než vy si představujete. Jak nám bylo již několikrát sděleno, policie, stavební úřad popřípadě životní prostředí nezahájí řízení pokud neobdrží od majitelů pozemků občanskoprávní stížnost. Ale jak je vidno majitelům pozemků již několik let tento stav jejich pozemků nevadí. Zemědělci o pozemky v této lokalitě nemají zájem, neboť prý je zde naprosto neúrodná půda.:

27.12.2017 – Vera Hrncirikova˙Ja nemam dotaz- Ja jen chci upozornit -že lide ze Zdanic venčí psi na sokolaku a neuklízí po nich výkaly – ja se za takové lidi stydim a je mi líto , že s nimi žiji v jedné vesnici Hrnčiříková Věra˙:

22.11.2017 – František Kolařik˙Prosím,mohl bych někde sehnat spojení na faru,byla tam křtěná dcera a potřeboval bych potvrzení.˙Fraář Lízner 728058994:

22.9.2017 – Smutná˙Dobrý den, kde bych našla územní plán obce? Děkuji˙Územní plán je na stránkých obce www.zdanice.cz:

28.6.2017 – Jiri Holas˙Kdy bude opět v provozu hospoda Pod Panákem? A proč vlastně zavřeli. Můžete dát nějaké podrobné info o situaci. Děkuji˙Hospoda Pod Panákem je opět v provozu, prozatím, ale nevaří čeká se na dodávku některého vybavení kuchyně. Proč zavřeli je osobní věc předchozích nájemců a proto se k tomu nebudu vyjadřovat.:

7.6.2017 – Nasranej˙Připadá mi že si z nás dělaj v Nykosu prdel,starosta je urguje aby jezdily pomalu, ale nikdo to nedodržuje. Teď v 19,55 tu zrovna projel jeden jako kretén. A to je dnes a denně.Kdo už je usměrní, když jsou tu policajti tak si to řeknou a jezděj pomaleji,ale jak odjedou tak je to nastejno jako dřív. ˙Ok okamžitě přeposílám, řediteli Nykosu. Už toho mám také dost, protože jsou to jen sliby.:

5.6.2017 – Novotný˙Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak je to s udržováním zeleně v okolí vybudované retenční nádrže? Jsem si vědom, že koupání a celkově návštěva nádrže je pouze na vlastní nebezpečí, ale za chvíli přes vysokou trávu nebude možnost nádrž navštívit. Děkuji˙Okolí nádrže je již posekané.:

15.5.2017 – opětovný dotaz˙Již je skoro polovina roku 2017.Chci vědět,kdy dojde přesně k ukončení projíždění aut přes obec z firmy NYKOS?? Je to opravdu peklo,od časného rána až do noci,rachotí nákl.vozy,otřásají se domy a není se kam vyhýbat.Jenom sliby.Je budovaný prostor dost velký,aby se tam celý NYKOS vešel,nebo jsou to jenom plané sliby??????Děkuji.˙V tuto chvíli již probíhá stavební řízení a stavební povolení by mělo být vydáno během měsíce. Vše zdrželo územní řízení, které díky řízení eja trvalo neuvěřitelně dlouho, ale bohužel takto to v našem státě chodí. Nicméně již probíhá výběr firmy na stavbu areálu. A co nejdříve se začne stavět. Firma sama o to intenzivně usiluje, protože se do nynějšího areálu nemůže vejít a nepočítala stakhle dlouhou dobou všech povolení ohledně nové stavby. Jinak pozemky pro stavbu nového areálu jsou dostatečně velké pro přesídlení celé firmy. Samotnému mě je to velmi nepříjemné, neboť jsme se domnívali, že do dvou let po zakoupení pozemků bude firma přesídlena a v tom smyslu jsem se k tomu vyjadřoval, nyní to vypadá, že jsem lhal a že jsem věděl, že to tak nebude. Není to pravda ani já ani zástupci firmy jsme netušili co dokáží úředníci v našem státě. Vím, že je to již silně za čarou, přesto si vás dovoluji poprosit ještě o nějaký čas strpení. Znovu budu iniciovat, jako již po několikáté, aby vozy jezdili co nejpomaleji. Děkuji.:

12.5.2017 – adam kálal˙dobrý den kde se nachází firma nykos a.s. v obci ždánice.děkuji.kdy probíhají svozy komunálních odpadů v obci hradištko?děkuji za odpovědi.˙Omlouvám se já nejsem zaměstnanec firmy Nykos a tudíž nevím kdy se sváží obec Hradiško, zavolejte si prosím na jedno s těchto čísel, kde informaci určitě obdržíte 725793412, 602767977.:

10.5.2017 – Baar Bukaj˙Dobry den, kolik prosim stoji vyjezd popelaru? Dekuji. Se srdecnymi pozdravy.˙Obávám se, že zcela nerozumím otázce, můžete to nějak specifikovat?:

24.4.2017 – Řidič˙Dobrý den, apeluji tímto na pani hospodskou, aby dala pryc informacni ceduli u zastavky. Kdyz se vyjizdi z ulice – neni vubec videt na smer od Prahy, takze ridic musi vjet do vozovky hlavni silnice, aby se mohl rozhlednout. Pri umisteni podobnych baneru a ceduli by bylo dobre myslet i na obcany a jejich bezpecnost. Dekuji! ˙:

17.4.2017 – Novotný˙Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda ke žlutým nádobám na plasty z domácností nepřibyde i modrá nádoba na papír.? Třídění by bylo mnohem snazší a většina z obyvatel by to jistě ocenila. Nošení papíru do kontejnerů není optimální.˙O nádobách na papír též uvažujeme,ale musíme zjistit počet nemovitostí, které by si nádobu vzaly, aby se vyplatil svoz těchto nádob. Při svozu papíru v pytlích se svoz pro počet vystavených pytlů nevyplácel. Ale jinak jsme určitě pro svoz pomocí nádob v domácnostech.:

16.4.2017 – hrůza˙Dříve hospoda byla tak fajn, nyní nejspíš nějaké fetácké doupě. Starosto,udělej stím něco . ˙:

12.4.2017 – Zdejší˙Dříve jsem chodila na Panák se projít a rozhlédnout se po kraji, to mne bylo odebráno formou řevu burácejících čtyřkolek, motorek. 19.4. 2017, jsem šla v odpoledních hodinách upravit hrob předků a musela jsem odejít z hřbitova protože opětovný hluk motorů se nedal vydržet abych rozjímala v vzpomínkách a od kopce šel zápach spáleného oleje – nebylo by možno omezit tuto činnost tak – že by nám pozůstalým bylo umožněno navštěvovat toto místo aspoň v sobotu,neděli a v svátky bez hluku. V určitých obcích je zakázáno používat hlučné nástroje v uvedený čas. Děkuji za pochopení. ˙:

29.3.2017 – Rajterová˙Doufám,že tuto zprávu si přečte pani hostinská.Prosím Vás mohla byste vyluxovat ten koberec na kterém cvičíme a uklidit ten bordel co tam je.Sklenice s pivem,vajgly a jiné věci.Jinak to cvičení tady brzo skončí.Furt chcete aby to tady žilo ale do bordelu se nikomu nechce.˙:

9.2.2017 – Adela˙Svedomity obcane, spousty věcí by se vyresily, kdyby se lidé naučili mluvit jeden s druhým, ne jeden o druhém. Jinak děkujem za nazor 🙂 ˙:

4.2.2017 – Obcan˙Zajimalo by me, jak dlouho keste bude trvat stavajici vedeni hospody? Je fajn ze se zde da koupit marihuana nebo ziskat spoustu pomluv na cele Zdanice a okoli. Ale kvalita jde rapidne dolu. ˙:

7.12.2016 – Adéla Miňovská˙Zdravím všechny občany Ždánic, obracím se na Vás s prosbou a návrhem zároveň.. Bude to 3. rok (rok 2017), co provozujeme restauraci ve Ždánicích a opravdu jsme se snažili a stále se snažíme vytvořit zde nějakou „kulturu“ ať už pro děti, dospělé či seniory. V příštím roce bychom rádi tyto akce trošku rozšířili, obohatili, dělali je častěji a proto píši sem… Najdou se v této obci nějaké dobré duše, které by nám chtěly pomoci? Konkrétně hledáme Vás, co byste měli nějaké nápady, kontakty, chuť a elán pro Ždánice a pokusili se společně s námi vytvořit cokoliv! (Mohli byste se podílet se organizaci, podílet se na realizaci, prostě se jakkoliv, kreativně, zapojit).. Zapojit se do obohacení ždánického kulturního života.. Myslím si, že kdyby se sešlo pár dobrých lidí, co každý měsíc v určitý termín jsou ochotni se sejít u jednoho stolu a společně něco vytvořit, tak by to tu hnedka jinak žilo! :)… zkrátka… moc rádi bychom pomohli panu Krupičkovi a nám všem se trošku kulturně obohatit, sblížit, zkusit spolupracovat, obnovit nějaké tradice, nebo si vytvořit nějaké nové 🙂 co vy na to, Ždánice? Kritici zde byli, jsou a budou, ale k těm nemluvím, jelikož už moc dobře vím, že každý dobrý úmysl bývá stejně kritizován a po zásluze i potrestán, ať se člověk snaží zavděčit sebevíc, ale to už je opět o lidech… já hledám někoho, kdo by chtěl.. komu to není jedno a kdo by byl ochoten pro budoucí generace i pro nás vytvořit nějaký odkaz.. je jednoduché vše nechat na panu starostovi, Gábině a pár osobách, nechat na nich veškerou zodpovědnost za vše, ale kulturu v obci tvoří občané a vždy to tak bylo, je to zkrátka o lidech, o komunikaci, takže, najde se vůbec někdo? 🙂 Tolik by se toho mohlo zvládnout, kdyby nás bylo víc, co by chtěli, aby to tu zase fungovalo… Pokud budete mít zájem, napište mi sms s Vaším jménem, stačí napsat – jdu do toho, rád se zapojím, a nebo ať si trhnu 😀 :D, budu opravdu moc ráda za každou pomocnou ruku… P.S: Betlém se snad všem, kdo přišli, líbil a to rozsvicení stromečku je zase o něco málo záživnější pro všechny generace, pojďme společně vytvořit víc takových akcí! Funguje to všude okolo – Malotice, Krymlov, Krupá, Nučice, Zásmuky.. neříkejte si, že tady to nejde.. najděte jeden důvod proč ano a pojďte do toho s námi!! My sami nezvládneme dělat zázraky.. ale společně jich pár zvládneme!! 🙂 Můj telefon: 728363824 Ozvěte se mi do konce roku, ať od ledna můžeme začít!! Nemůžete tohle všechno přeci nechat na přistěhovalejch skoro puberťákách!! 😀 😀 🙂 Všechny zdravím a krásné svátky! Vaše současná hostinská :)˙:

31.10.2016 – Naštvanej˙Jsi blbka,otevři si okno (ani nemusíš) a poslouchej!!!! A to je v neděli doporučeno OÚ ani nesekat trávu !!˙:

2.10.2016 – Kučerová˙Ty chytrá bud ráda,že jezděj na kopci,na nějakém poli nebo co tam je. Oni mohou jezdit kde koliv,mají platnou spz,tak bud ráda,že ti nejezdí v ulici před domem.˙:

28.9.2016 – Občan˙Ten rámus, který způsobují motorkáři na Panáku, tak ten už se opravdu nedá vydržet. Je to bezohlednost vůči nám všem a podle mého názoru i když to majitelé pozemků povolili, může v případě, že to občany obtěžuje, starosta tuto činnost zakázat.˙Bohužel, takovéto pravomoci starosta nemá, jinak by to už minimálně omezil.:

23.7.2016 – Navrátilová˙Ten občan co odhaduje, že jezdci jsou zřejmě z Prahy neb z jiného vředu, je tak statečný, že se ani neumí pod svůj názor podepsat. Zajímalo by mě jak k tomu došel, docela se mě to dotklo i když na motorce nejezdíme a názor na něj si umím také udělat.Jinak si myslím, že kdyby příspěvek nebyl podepsaný měl by se automaticky mazat.˙:

18.7.2016 – občan˙Panák Ti jezdci budou zřejmě z Prahy neb z jiného vředu, jinak by pochopili co si o nich myslíme, udělat si dráhu pro své potěšení na kopci ……nese se to až do Třeboule. ˙Jak jsem již zmiňoval hlavními kompetentními osobami, které mohou vše vyřešit, jsou vlastníci pozemků na kterých se dráha nachází. :

10.7.2016 – Občan˙Dobrý den, Můj dotaz se možná týká záležitosti, jenž pravděpodobně nemá řešení, ovšem i tak..je nějaká možnost, potencional nějakým způsobem zamezit provozu kamionů přes naši obec ? Jedna věc je, ze se na základě události z dob dřívějších zvýší provoz na komunikaci, jenž vede před naši obec, ovšem aktuální množství je dle mého nadmíru. Zejména pondělní a páteční či během týdne v půlnocnich hodinách ‚provozní rad‘ projíždějících kamionů je nadmíru snesitelnosti. Z vlastní zkušenosti mužu potvrdit, ze pokud by si v uvedených termínech sedl na zastávku nějaký človicek kvůli statistikam, napočítal by během hodiny nejméně 30 nákladních vozu!!! Rušivost a narušení klidného života v obci je jedna věc, ovšem rychlost a hustota provozu připomínajici D1 narušujíci statiku domu a zajišťující pravidelné chvění oken a hrnicku na polici je skutečně alarmující. Předem děkuji za Vaši odpověď ˙Bohužel máte pravdu, protože to momentálně řešení nemá. Silnice z Kolína na Prahu tak zvaná českobrodská, je na několika místech v rekonstrukci a taktéž část dálnice D1 od Jihlavy na Prahu. Tím se kamionová doprava odklonila na silnici č. 2 což je právě přes naší obec.Jediné co se dalo udělat bylo požádat dopravní polici o měření rychlosti v obci. Což se také děje a dá se říci, že každý den se ne hlavní silnici v nepravidelnou dobu měří rychlost. Sice to nepomůže snížit počet průjezdů, ale mohlo by to alespoň zpomalit průjezd přes obec. :

6.7.2016 – Kateřina ˙Dobrý den je mi 14 let a hledám brygádu jedno jakou Př.uklízeni domácností sečení zahrad …atd.˙Obec nemůže brát na brigády děti mladší patnásti let. :

4.7.2016 – Marcela˙Ahoj pepco,chtela jsem se optat,pry budou ve zdanicich nejake pozemky naprodej. Kolik tak budou stat nevis? Diky˙Připravuje se sedm pozemků za kapličkou. Ale cenu ještě nevím. Jedná se o soukromé pozemky a oni zatím cenu nevědí, prý až dokončí připojení na vodovod , kanalizaci a elektriku.:

22.6.2016 – 22.6.2016˙Chtěla bych se zeptat, kdo dal povolení k tomu, aby se za Panákem udělala dráha pro motorky a čtyřkolky?????? Je to hrůza skoro každý den poslouchat rachot těchto strojů. Někdy to bývá až 3hod., soboty, neděle nevyjímaje. Něco s tím, prosím vás, udělejte. Díky. ˙Pozemky na kterých se nachází tato dráha patří sedmnácti soukromým osobám. Tím pádem těžko nějaké povolení může existovat. Je dost podivné, že při tomto množství vlastníků, žádnému z nich nevadí, co se děje s jeho pozemkem. Moje kompetence, jsou v tomto případě značně omezené, nic mémě se pokusím s títo nešvarem něco udělat. Ale hlavními kompetentními osobami, které mohou vše vyřešit, jsou vlastníci pozemků na kterých se dráha nachází.:

19.4.2016 – řidička auta˙Mám velikou prosbu jestli se výhledově chystá pořádná oprava ulice od rybníka nahoru ke kovárně. Tanto týden se snažili o opravu,je to pouze zaplácávání hlubokých výmolů,auta zde chytají spodkem,kontejnery a náklaďáky Nykosu rachotí a mlátí.Není se kam vyhnout,najíždíme na krajnice. Provoz touto ulicí je pěkně hustý a připadá mi dost nebezpečný. Neuvažuje se třeba o asfaltu???? Děkuji a prosím o nějaké řešení.˙Výmoly zde vznikly po stavbě kanalizace. Ty byly nyní vyrovnány. Ale vzhledem k podloží pod touto komunikací pravdě podobně dojde ještě nějakým propadů. Budeme se je snažit co nejdříve vyrovnávat. Dokud nedojde k ustálení propadů po sesednutí podloží výmoly by vznikaly na jakém koliv povrchu. Podle posledních zpráv Nykos již konečně získá stavební povolení a v průběhu roku 2017 se přestěhuje mimo obec. Jakmile zde skončí provoz těžké techniky bude smysluplná celková oprava této komunikace a určitě s jiným povrchem.:

19.2.2016 – Marie Krejcova˙ahoj Pepo,chtela sem se optat,jestli se bude neco planovat pro deti?maskarni??zabava tam je vyvesena jak dlouho,ale o tomhle zminka zadna,tak nevim jestli zas se na tohle zapomelo?muzu se optat na duvod docasneho zruseni sikulu?kdyz pro starsi to je?dekuji a mej se hezky.˙Maškarní bychom chtěli udělat v březnu. Zatím jsme se definitivně nedohodli, ale pravdě podobně týden po té zábavě, protože potom jsou velikonoce. O šikulech toho moc nevím, ale údajně Gábima byla na operaci a Šárka jezdila až po čtvrté hodině. Musím se zeptat ve středu Gábiny.:

4.11.2015 – Svědomitý občan˙Dobrý den,pane starosto chtěl bych se zeptat,jestli je možné,aby místní drobný chovatel vyvážel lidem žumpy a vozil nám to za barák na louku místo do čističky.Bez placení daně.Dá se s tím něco dělat?˙Samozřejmě dá. Ale sdělení by muselo být konkrétnější. Nevím kdo se skrývá pod názvem drobný chovatel a co chová. Nic méně doufám, byrzy budou dopojeny všechny nemovitosti na kanalizaci a tím zkončí i tento nešvar. V tuto chvíle je připojeno více jak 90% obyvatel.:

26.10.2015 – Tajný Muž˙Jaká je prosím vás pověst Ždánic (vznik)˙ Kdy přesně byla obec Ždánice založena o tom se nadá nic určitého říci. Pravděpodobně vznikla v devátém až desátém století, jako podhradí staroslovanského dřevěného hradu, jehož zbytky dvojitých valů bylo ještě nedávno možné spatřit v lese Zádušce a Panské stráni. Jméno Ždánice odvozuje se pravděpodobně od zakladatele Ždán- Ždánici- Ždánice. Že zdejší krajina byla obydlena již od nepaměti svědčí pozůstatky tak zvaných kulturních jam V dědinách, znatelných po tmavých místech v ornici, kde byly nalezeny různé střepy a starožitnické nálezy. V lese Ostráku a na vrchu Kozáku na Spálence byly nalezeny pazourkové nože mlaty a bronzové jehlice.:

20.10.2015 – Hana Hospodková˙Vážený pane starosto, prosím Vás o informaci, zda budou v listopadu přistaveny kontejnery na bioodpad? Tento pátek 23.10.2015, pokud si dobře pamatuji, by měl být poslední svoz biopopelnic, ale „podzimního“ bioodpadu je ještě stále dost. Děkuji ˙Zajistili jsme další dva svozy bioodpadu 6. a 20. listopadu a to společně s komunálním odpadem. V těchto dnech proběhnou oba svozy jak popelnic s komunálem tak následně popelnic s bioodpadem.:

24.8.2015 – Monika Jiterská˙Dobrý den, mohla bych Vás velmi pěkně poprosit, změnil by jste mi u těch fotek mé rodné příjmení prosím? To zní Jančeková. Ďekuji :)˙Ok provedeme. Díky za upozornění.:

16.5.2015 – Kateřina Mašková˙Tak to mě mrzí. Nebylo by možné třeba, pak dětský den spojit s karnevalem? Jde mi o to, že jsem dětem už nakoupila kostýmy a dcera se těšila. Mašková˙Mě to také napadlo, chci to ještě probrat s Gábinou a myslím, že je to reálné a bude alwspoň nějaká legrace.:

14.5.2015 – Kateřina Mašková˙Dobrý den,pane starosto, chtěla bych se zeptat, jestli je ještě tento rok v plánu dětský karneval. S pozdravem Mašková˙Dobrý den, bohužel jsme karneval pro letošní rok museli vypustit. V době, kdy jsem jej chtěl uskutečnit jsem na více jak čtrnáct dní onemocněl a následně byla restaurace pronajata novým nájemcům a ti začaly s úpravama vnitřních prostorů a protože jsme měli zájem na co nejrychlejším otevření restaurace nabylo možné sál využít. :

6.5.2015 – Jana Lamačová˙Vážený pane starosto,před pěti lety jsme si na tomto místě spolu dopisovali o ztracené pamětní desce u pomníku před sokolovnou.Deska se nakonec zarostlá v trávě našla,byla opravena a vrácena zpět na místo…V letošním roce,kdy vzpomínáme 70.výročí ukončení druhé světové války, mě při včerejší návštěvě obce překvapilo,že nebylo upraveno okolí ani jednou z dvou pomníků.Nechce se mi věřit,že by se na toto významné výročí v obci,kde stále ještě žijí pamětníci těchto událostí,zapomnělo?Anebo se před svými dětmi a vnoučaty budeme tvářit,že nás historie už nezajímá?S pozdravem Jana Lamačová˙Vážená paní, pravděpodobně jste u pomníků byla dne 5.5.2015. Ten den jsme měli velký kontrolní den na stavbu kanalizace a nepředpokládali jsme že se prodlouží až do pozdních odpoledních hodin. Takže došlo k tomu, že se květiny a úprava uskutečnila až v předvečer tohoto dne. Ráno 6.5.2015 bylo vše jak má být. :

4.5.2015 – 3.5.2015 Martin Hrdina˙CAUZA VRBY: děkuji za odpověď ohledně vrb,které se z profesionálního hlediska nedá nic vytknout,s jednou drobnou vyjímkou – a tou je četnost podobných zásahů. Je naprostý nesmysl (nebo luxus za hranicí hospodárnosti) ožižlávat tyto stromy každoročně za 8 tisícovek, když bohatě postačí jeden zásah za 2-3-4roky podle mohutnosti obrostu. NABÍZÍM TEDY provedení tohoto řezu za POLOVIČNÍ CENU a kromtoho tehdy, když to bude doopravdy třeba. Cena obsahuje i odstranění dřevokazných hub,což odborníci z Arborie opětovně zapomněli,takže jejich počínání vede k závěru,že se snaží ty stromy umořit a nebo to jsou(i s pracovními plošinami,certifikáty a referencemi) prachobyčejní břídilové, asi jako v případě likvidace mnou předpřipravených stromořadí na Panáku – místo olší a akátů tam nechali bezy – no pastva pro oči! Pročež bych se rád zeptal,kdo navrhl uvedený nesmyslný zásah,zda starosta, nebo zhotovující firma. Dále by mě zajímalo, na základě jakého „VÝBĚRKA“ tady u nás fy.ARBORIA operuje,kdo je sem přivedl a jak je možné,že se jim servíruje v hojné míře práce včetně vrbám podobných nesmyslů a na jiné nabídky starosta programově zapomíná,případně je rovnou ignoruje, nebo je tlačí k vyšumění doztracena. Což vede k úvaze, jako je tady něco podobného možné…Jsme ve Ždánicích, nebo na Praze 5 ??? Co se týká mojí nabídky, TY POCHYBUJEŠ O MOJÍ ZPŮSOBILOSTI K DANÉ PRÁCI A POŽADUJEŠ REFERENCE ODJINUD POTÉ,CO JSEM UDĚLAL NA PANÁKU A JINDE? Jsme v Kocourkově, nebo snad TOP09 country?˙Ve věci údržby vrb jsem se již podrobně vyjádřil. Pro úplnost jen dodávám, že obec je odpovědná za údržbu zeleně a tudíž nebudeme nezodpovědně podstupovat riziko ohrožení zdraví a majetku obyvatel tím, že necháme přerůstat korunu v rozporu s odbornými posudky. V opačném případě bychom museli podniknout kroky k odstranění předmětných vrb a to není v našem zájmu.K žádné spolupráci však rozhodně nevede cesta přes slovní ataky a neobjektivní kritiku druhých. K ostatním invektivám se nebudu vyjadřovat, k tomu rozhodně nejsou oficiální stránky obce určeny.:

22.4.2015 – Tomáš Hrnčiřík˙Ahoj starosto, mám dotaz kolem hospody. Týden se tam něco děje, můžeš nám Všem dát konečnou informaci, kdo teda má v pronájmu hospodu, kdy se pravděpodobně otevře ?˙Týden ležím s chřipkou a tak se omlouvám, že nesleduji ani internet. Hospodu zastupitelstvo rozhodlo pronajmout Adéle Miňovské a jejímu příteli Martinovi Gallerovi. Pokud vše proběhne podle plánu bude otevřeno od 1.5.2015. :

17.4.2015 – Martin Hrdina ˙Dobré odpoledne, poté co jsem asi před 3 nedělemi shlédl naprosto nesmyslný zásah firmy ARBORIA na vrbě před mými okny,kdy 2 chlapi udatně ožižlávali 4 hodiny 1-3centimetrové mladé výhony loni komplet odrbaného stromu z pracovní plošiny a další 2 je pokuřovavše 3/4 času s profesionálním zaujetím pozorovali zdola; rozhodl jsem se nabídnout Obecnímu úřadu svoje služby formou veřejnou a písemnou, když to verbálně (zhruba od r. 2011) prostě nezabírá a nezabírá; přestože jsem pro obec provedl v první dekádě nejednu práci obdobného charakteru, snad ke spokojenosti zadavatele; zato ve zcela jiných penězích, než teď obec platí cizím lidem. NABÍZÍM TÍMTO ŽE PRO OBEC PROVEDU: – udržovací, výchovný a zmlazovací řez stromů – výsadbu stromů a keřovin ( a následnou péči o ně po dohodnutou dobu ) – kácení stromů – sekání trávníků na veřejných plochách s mulčováním – mulčování spadaného listí – likvidaci vysoké trávy a náletu do 3cm tloušťky a ostatní práce křovinořezem – vyčištění ploch od náletu – pp. další rekultivaci – další práce obdobného charakteru po dohodě Samozřejmě s příslušnou fakturací. Předpokládám, že doposud provedená práce v uplynulém desetiletí pro OÚ je dostatečnou referencí. Měl bych umět udělat pro obec lepší nabídku, než zmínění odborníci a hlavně bez zbytečných jakobyprací; alespoň minimálně co do účelnosti vynaložených peněz. S pozdravem Martin Hrdina A teď ještě ta otázka: KOLIK NAHOŘEZMIŇOVANÝ NESMYSLNÝ ZÁSAH NA VRBÁCH NA DOLEJŠÁKU OBEC STÁL? ˙Předmětné vrby na Dolejšáku jsou opakovanými posudky pro pokročilou hnilobu určené k pokácení. Protože však stromy i v tomto stavu blížící se mechanickému selhání mají svůj přínos a pro mnohé naše občany jsou současně výraznou dominantou a okrašlujícím prvkem, pravidelně provádíme pro záchranu vrb resp. pro oddálení jejich vykácení tzv. hlavový řez, aby se odlehčily koruny a snížilo se tak nebezpečí pádu stromů. Jak bylo řečeno v úvodu, vrby jsou napadené dřevokaznými houbami a tím silnou hnilobou, a pokud by se pravidelný hlavový řez neprováděl, hrozí v důsledku tíhy rozrostlé koruny stromů jejich pád a tím i ohrožení majetku a zdraví obyvatel. Na druhou stranu víme, že vrby se vyznačují vysokou pařezovou a kmenovou výmladností a hlavový řez není pro jejich další existenci nijak omezující a již po pár měsících po provedeném řezu znovu narůstá krásná nová koruna, která však není pro staticky narušené stromy tak zatěžující, jako by tomu tak bylo v případě korun, na kterých by se zásah neprováděl. Vlastní provedení hlavových řezů na obou vrbách vychází na cca 4.000,- Kč bez vysokozdvižné plošiny, ta se však v den realizace používá i pro další akce. Pronájem plošiny stál 4.250,- Kč, ale byl díky její přítomnosti proveden zdravotní řez tují u sokolovny, výchovný řez výmladků lip a odstranění polámaných větví na borovicích u okálů. Pokud jde o nabídku služeb, tu předložit Obecnímu úřadu (stejně jako v kterékoli jiné oblasti) je samozřejmě možné. Každá taková nabídka musí obsahovat nabídkový rozpočet a ocenění poskytovaných služeb v daném rozsahu díla, doložené aktuální reference z poskytování zakázek obdobného charakteru jiným subjektům a samozřejmě dokumenty opravňující k poskytování k živnostenskému podnikání v předmětné oblasti. :

9.3.2015 – Martin Hrdina 9.3.2015˙Děkuji, je to jasné. V souvislosti s doleřečeným vyplývají ještě tři další otázky: 1) Majitelem septiku,čerpadla a potrubní přípojky k hlavnímu řádu na našich pozemcích bude po 10.let obec. Jakým způsobem bude tenhle stav ošetřen – smlouvou o věcném břemeni? Jinou? Je možné zveřejnit text? A jak to bude potom? Kdo bude hradit případné opravy na čerpadlech po uplynutí 5ti leté záruční lhůty? (mimochodem – jaká je pořizovací cena nového čerpadla – vč.DPH; a průměrná životnost?) 2) v souvislosti s odpovědí na dotaz z 26.6.2014 Josefa Koudely: (cituji): “ Nedá se říci, že připojení je povinné, ale obec místní vyhláškou nařídí připojení nemovitostí na tuto kanalizaci všude tam kde je to technicky možné…“ Přeloženo slovy slavné pohádky: Nedá se říci,že je tma, ale není vidět… Jaká právní úprava opravňuje obec – jmenovitě jejího starostu – k takovému postupu,když nedotknutelnost soukromého vlastnictví je deklarována ústavou; a jak bude obec postupovat proti vlastníkům, kteří odepřou stavebníkům přístup na svoje nemovitosti a nepřejí si tuto eurovymoženost, která pro malé obce,jako je naše,NENÍ POVINNÁ? 3) Pokud si majitel nemovitosti NECHÁ/PŘEJE umístit přípojku u domu za účelem řekněme zhodnocení nemovitosti,ale zároveň se nechce připojit/nepřipojí od domu na tuto kanalizaci (třeba z důvodu pro něho nepřípustných podmínek, kt.mu v neznámé budoucí smlouvě nabídne budoucí neznámý výherce zatím nedoběhlého výběrového řízení na správce vod.infrastrukt.), jaký bude další postup? Je to takto možné? Nazávěr čistě technický dotaz – v obci jsou pozemky, kt.jsou zahrnuty do územního plánu (jmenovitě podél panelky od kapličky dozadu): bude se tam také pokládat linka řadu (pro případné připojení budoucích staveb na jednotlivých parcelách)? Předem děkuji za odpověď. ˙Ano majitelem nádrže, čerpadla se zařízením a přípojky k hlavnímu řádu je obec, protože obec na to dostala dotaci. Doba, po kterou musí být obec majitelem, byla stanovena fondem na dobu deseti roků. Po této době bude záležet na majiteli nemovitosti zda se smlouva prodlouží o další , navrhujeme dvouleté období a nebo si bezplatně převezme zařízení do svého vlastnictví. Pokud se smlouva prodlouží nadále se o zařízení stará obec. Po dobu nejméně deseti let musí obec zajistit tento svůj majetek, aby nebyl třeba přesunut jinam, ale musí se o něho řádně starat a zajistit jeho chod popřípadě opravy na své náklady. Tento stav bude ošetřen smlouvou. Obec žádá fond o schválení smlouvy o závazku. Jakmile bude smlouva fondem odsouhlasena bude vyvěšena na stránkách i ve zpravodaji obce. Po uplynutí pětileté záruky je nadále správcem tohoto majetku obec a nese veškeré náklady na opravy, pokud závadu nezpůsobí majitel nesprávným zacházením se zařízením. Jak správně zacházet se zařízením budou majitelé seznámeni po namontování čerpadel a proti podpisu jim bude předán manuál. Pořizovací cena samotného čerpadla je cirka 16 tisíc korun. Životnost výrobce uvádí 15 let. Co se týče povinnosti připojení, to stanovuje zákon 274/2001 Sb. o vodovodech a kanalizacích § 3 (8) Obecní úřad může v přenesené působnosti rozhodnutím uložit vlastníkům stavebního pozemku nebo staveb, na kterých vznikají nebo mohou vznikat odpadní vody, povinnost připojit se na kanalizaci v případech, kdy je to technicky možné. Pokud tak vlastník nemovitosti neučiní a nepřipojí se na kanalizaci musí dodržet nařízení stanovené vodním zákonem číslo 254/2001 Sb. § 38 (6) Kdo akumuluje odpadní vody v bezodtokové jímce, je povinen zajišťovat jejich zneškodňování tak, aby nebyla ohrožena jakost povrchových nebo podzemních vod, a na výzvu vodoprávního úřadu nebo České inspekce životního prostředí prokázat jejich zneškodňování v souladu s tímto zákonem. Což znamená prokázat likvidaci splašků oprávněnou osobou to je v podstatě na řádných stanicích ČOV. S kapacitou ČOV je počítáno i se zástavbou ploch uvedených v územním plánu. S položení hlavních řádů k těmto plochám se nyní nepočítá, neboť fond přiděluje dotace pouze do obydlených částí obce. :

9.3.2015 – Marie Teplá˙Dobrý den, nenabízí se, nebo nebude se v blízké době nabízet k pronájmu nějaký prostor k činnosti v pohostinství? Děkuji.˙Obec nabízí k pronájmu restaurační zařízení v místní sokolovně. Informace získáte na našem úřadě.:

2.3.2015 – Martin Hrdina 2.3.2015˙Dobrý den, Rád bych se zaptal na několik věcí ohledně kanalizace a v současné době budovaných přípojek ve vsi: 1) Kdo bude majitelem, provozovatelem a správcem kanalizace a čističky po jejím uvedení do provozu a komu budeme platit? Bude to všechno dohromady jeden subjekt, nebo více a kdo? Jakým způsobem byl vybrán a kdo ho vybíral? 2) Kdo bude majitelem přípojky,čerpací jímky/šachty a agregátu po umístění na jednotl.nemovitostech? 3) Je možné umístit na stránky obce, vývěsku a do zpravodaje techn.nákres celé jímky, hlavně vnějších rozměrů a rozměrů výkopu, který bude třeba pro její instalaci provést, tak, aby si majitelé mohli dopředu rozmyslet, kam ji umístit, a zároveň si udělat obraz, co nastane, až jim na dvůr vjede bagr? Jakým způsobem bude probíhat komunikace se zhotovitelem, pokud stavebníci přijdou s něčím, s čím majitel nebude souhlasit a noapak? Přes OÚ? Tím, že není jasný a oboustranně odsouhlasený projekt a všechno se to bude provádět na základě řečí, mi to připadá pro obě strany docela divoké… 4) Předpokládám, že provoz a placení provozovateli se bude odehrávat na základě nějaké smlouvy a s ní souvisejících pravidel – je možné pokudmožno neprodleně zvěřejnit její text ? Nedovedu si dostdobře představit, že by si kdokoli v obci nechal umístit a zhotovit stavbu/službu podobného typu(a to leckde ne 2x chtěnou,jak to tak celý čas pozoruji),aniž by se podrobně neseznámil s podmínkami budoucího fungování a to v KONKRÉTNÍM ZNĚNÍ, ne ve vágních termínech „mělo by“ – „asi bude“ – „přibližně“ – „zhruba“ apod. Možná mi to někde uniklo (v tom případě se omlouvám), ale na zdeuvěřejněné stránce o kanalizaci jsem nic podobného nenašel. Pokud to ještě nevešlo ve známost, asi by urychleně mělo. Předem děkuji za odpověď.˙1) Majitelem celé díla bude po kolaudaci Obec. Dílo je financováno částečně z fondů Evropské unie , částečně z fonfů ČR a částečně z finačních zdrojů obce. Zprávce kanalizace v tuto chvíli neznáme nebotˇpodle směrnic SFŽP nyní probíhá tak zvané koncesní řízení (výběrové) z něhož vyjde zprávce. Dle směrnic musí být pouze jeden správce celé vodovodní infrastruktury. Z těchto důvodů není k dispozici žádná smlouva, neboť nové smlouvy s odběrateli budou obsahovat jak vodné tak stočné. Koncesní řízení se provádí až po započetí díla neboť ho dozoruje SFŽP a provádí ho autorizovaná firma schválená SFŽP a obcí. V hodnotítí komisy budou i zástupci obce. Majitelem přípojky šachty a čerpacího zařízení bude obec to je nařízení SFŽP, který dotaci přidělil. A to po dobu nejméně 10 let.Záruka na celé dílo tudíž i na přípojky je pětiletá. Rozměry a nákres jímky vyšel v listopadovém zpravodaji. Jímka je 2 metry vysoká a má metr v průměru a nátok do jímky je maximálně v hloubce 130 centimetrů. Výkop je tedy přibližně metr dvacet na metr dvacet šíře a dva metry hloubka. Ve většině případů se zhotovitelem navštěvuji nemovitosti já. A vše potřebné dohadujeme na místě. Bohužel se nedá příliš dopředu přesně naplánovat zhotovení přípojek, proto postupujeme podle toho, který úsek musí být nedříve spuštěn do zkušebního provozu a po té postupně postupujeme dále. Snažíme se vždy nejdéle čtrnáct dní předem informovat majitele menovitostí a přibližně stanovit termín, ale v tomto případě se to nedá stanovit přesně záleží na počasí technice a v mnoha případech i podloží nebo poruchách techniky. Takže potom postupně upřesňujeme, ale vycházíme občanům vstříct a pokud jim termín nevyhovuje, dohodneme jiný. V těchto chvílích máme hotových čtyřicet přípojek což je přibližně jedna třetina a chybí asi 300 metrů hlavích řádů. :

27.1.2015 – Jakub Jiterský a Monika Jančeková˙Dobrý den, chtěli bysme upozornit všechny občany, že v sadech za bývalým JZD Ždánice se objevilo u krmítka bažantů, kudy pravidelně chodíme venčit psa(je to cca 100m za naším obydlím), otrávené maso karbofuranem. Možná nastražené na lišku, co tam u krmítka potrhala pár bažantů, možná však účelně na našeho psa jedním z myslivců, co to tam má na starost a už jednou nám vyhrožoval, že ji zabije, pokud ji tam budeme venčit. Někteří možná vědí, o koho jde, jmenovat nemohu, protože to bohužel nemohu ani prokázat. Naše fenka Roxy to při chvilce nepozornosti našla, snědla a málem ji to stálo život. Strávila 24 hodin na klinice v Č. Brodě v nepředstavitelných křečích, bolestech, musela do umělého spánku aby přežila, 2x vypadla úplně, a doktoři ji oživovali. Naštěstí vše dopadlo dobře a je tu s námi dál. Stálo nás to spoustu nervů, 8000,- a ještě to není vše. V každém případě je to lidský hyenismus, protože jakékoliv používání jedů v přírodě i na škodnou je přísně zakázané už 60 let – je to týrání zvířat. Každé zvíře po požití pomalu umře v obrovských bolestech a za plného vědomí. Není v pořádku, že člověk nemůže bezpečně venčit neškodného a vychovaného psa, aniž by se musel bát o jeho život, a nebo ho mít i mimo obec na řetězu jako mukla. Myslivecký zákon to říká jinak, ale to je myšlené na toulavé psy bez majitele, kteří se volně pohybují po okolí a můžou ohrožovat lidi i zvířata. Ne na psa, o kterém každý ví, komu patří a který nikdy nikde nechodí sám. Podali jsme trestní oznámení na neznámého pachatele, další opatření tu psát nechci. Nečekám komentář, ani řešení, protože je to neprokazatelné, jen chci, aby se o tom lidi dozvěděli, protože je to nebezpečné pro všechny a je to HNUS !!!! Díky, Jakub a Monika˙:

1.1.2015 – Mirka Lněničková˙Děkujeme za všechny akce pro děti i dospělé.Moc rádi se jich účastníme. Přejeme hodně úspěchů do dalšího roku.Můj dotaz se týká provozu a zkvalitnění služeb místní restaurace. Dojde ke zlepšení?Nikdo zde nevaří,obsluha skoro nijaká atd atd.Je to vůbec rentabilní pro úřad?Mluvilo se o zlepšení.Děkuji.˙Nájemci restaurace dostali výpověď a do 15. ledna musí restauraci opustit a vyklidit své věci. Od 2. ledna je provoz zastaven. Momentálně je restaurace zavřená do odvolání. Obec jená se třemi zájemci o dalším pronájemu.Doufám, že do konce ledna bude situace vyřešena.:

22.8.2014 – Tomáš Hartman˙ Ždánice 22.8.2014 Vážený pane starosto, od července tohoto roku bydlím v domě svého otce ve Ždánicích. Do dnešního dne jsem byl několikrát nemile překvapen tím, co se line za zápach (lépe řečeno smrad) z komína na pozemku pana Jiřího Sovince. Můj astmatický přítel musel s rodinou ukončit návštěvu u mne, protože se dusil. Poptal jsem se po sousedech a zjistil jsem, že příčinou je patrně slévárna barevných kovů. Je mi jedno, že pan Sovinec nemá podle živnostenského rejstříku na slévárenství živnostenský list a že ve Ždánicích neplatí žádné daně. To dělá jistě víc lidí. Podle schváleného územního plánu je v tomto typu zástavby podnikání možné, ale nesmí obtěžovat hlukem, zápachem, kouřem apod. Mám dvouletou dceru, a při provozu slévárny si nedovedu představit nechat ji dvě hodiny spát 50 metrů od komína. Nechci panu Sovincovi ani nikomu ve Ždánicích bránit v podnikání ale také nechci aby v době různých „kotlíkových dotací“ , v době boje za ochranu čistoty ovzduší si pan Sovinec dělal, co se mu zlíbí a dusil nás, jak se mu zlíbí. Věřím, že najdeme společnou řeč a řešení problému ku prospěchu nás všech. Tomáš Hartman ˙V tomto smyslu byla již Obecnímu úřadu podána stížnost několika občanů a majitelů okolních nemovitostí. Protože místní Obecní úřad nemá oprávnění řešit tuto záležitost , podstoupil stížnost oprávněným institucím ( stavební úřad, odbor životního prostředí MěÚ Kolín a Inspekce životního prostředí Praha ). :

5.7.2014 – Kateřina Mašková˙Dobrý den, pane starosto, chtěla bych Vám za mě a určitě i za všechny maminky poděkovat za krytí nad pískovištěm. S pozdravem Mašková˙Děkuji a zároveň děkuji pracovníkům našeho úřadu za realizaci tohoto zařízení.:

26.6.2014 – Josef Koudela˙Zdravím Tě Pepo, měl bych prosím Tě několik dotazů ohledně kanalizace. Bude připojení ke kanalizaci povinné, nebo bude možnost vývozu odpadních vod do budoucí ČOV, když lidé mají odpovídající jímky či septiky? Druhá otázka by byla, jaká bude investice majitele nemovitosti, kterou bude chtít k systému připojit, do přečerpávací (rozmělňovací) jímky a její následný provoz? Malinká připomínka k úvodní fotografii, kostel máme sv. Havla ;-). Předem moc děkuji za odpověď. Josef Koudela˙Nedá se říci, že povinné, ale obec místní vyhláškou nařídí připojení nemovitostí na tuto kanalizaci všude tam kde je to technicky možné. Na tuto ČOV nebude možné vyvážení septiků a žump. ČOV o kapacitě, která je dimenzovaná na naší obec nebude schopná přečistit odpad ze septiků a žump, kde již dochází ke značnému zahnívání kalů, to by musela být mnohokrát větší a na takovou obec nedostane dotaci. Majitelé nemovitostí budou investovat pouze do připojení přečerpávací jímky na elektrický proud a připojení odpadní roury z domu do přečerpávací jímky. Spotřeba elektrické energie vychází přibližně na 500,- Kč za rok na čtyřčlennou rodinu plus stočné, které by se mělo pohybovat do 30,- Kč za m3. Provoz bude určitě mnohokrát nižší než odvoz fekálií na kteroukoliv ČOV v okolí. Mimochodem momentálně přijímá fekálie již pouze ČOV v Českém Brodě. Správce webových stránek jsem na chybu v názvu kostela již upozornil, jak se vrátí z dovolené okamžitě to opraví, nějak si to prý spletl s novým rybníkem. :

23.5.2014 – Maruš ˙Dobrý den chtěla bych za sebe a určitě za všechny maminky tady moc poděkovat za sít na pískoviště veřím že to půjde i se staršími dětmi a naučí se zakrývat to.moc děkujem.Krejčová ˙Děkuji.:

22.5.2014 – …˙Dobrý den, chtěl bych Vás upozornit, že do popelnic na plasty a papír lidé začli vyhazovat i smíšené odpadky. Myslím si, že je to z důvodu, že je nemají kam vyhazovat, protože svoz jednou za 14 dní je tedy alespoň dle mého názoru nesmysl. Možná to vede ke snížení nákladů, ale jen za uložení odpadu na skládce. Popelnice na bio schvaluji, ale jen jako doplněk a ospobně si myslím, že by třeba stačili jen dva kontenery po vsi.. Ve vedlější vesnici platí za svoz odpadu 650 kč a svoz mají každý týden. Možná jim sice poplatek budou zvedat, ale krok co vede ke svozu jednou za 14 dní je špatný, protože podle mě jen akorát připude případů jak jsem zmínil vyhozeného odpadu tak kde být nemá a nebo ještě hůře někde za vsí na černé skládce. Možná lidem v baráku to stačí jednou za 14 dní ale nesmíme zapominat, že tady máme taky 4 bytovky a tam asi moc biodpadu nevyprodukují, takže jim je popelnice k ničemu a nastává problém kam s odpadem směsným. Teď v létě ještě nastane neustálí zápach okolo popelnic co se nebudou vyvážet. Dle mého názoru toto není dobrý krok. To možná raději zvýšení poplatku za svoz a nebo poohlédnutí po jiném poskytovateli služeb. Děkuji˙Já začnu odzadu. Poskytovatel služeb nemá nic společného se systémem nakládání s komunálním odpadem. Ten stanovuje každá obec svou vyhláškou. Cenu odpadu uloženého na skládku určuje majitel skládky, tu též poskytovatel ani obec neovlivní. A pokud jste četl poslední zprávy ministerstva životního prostředí, tak právě tato cena se bude každý další rok zvyšovat. Z těchto důvodů se snažíme nastavit takový systém, aby toto navyšování ceny skládkovného občané co nejméně pocítili. Je pravdou, že se občas v kontejnerech na separovaný odpad objeví komunál, ale to bylo již i před zavedením čtrnáctidenního svozu. To není systémem, ale přístupem občanům k separaci odpadů. Stejně tak se stále v popelnicích vyskytuje papír, plasty a sklo a právě také tráva, na podzim spadané ovoce a zbytky zeleně ze zahrádek. V naší obci se váha komunálního odpadu skoro vůbec neměnila po celý rok. Přesto, že skončila topná sezóna váha zůstávala skoro stejná. Máte pravdu, že toto opatření vede jen ke snížení nákladů za uložení odpadu, ale tento náklad je nejvyšší a rozhodující v celém odpadovém hospodářství. A proto je nutné ho snížit nebo alespoň udržet na co nejnižší úrovni. Bioodpad ukládáme na skládku zdarma, komunál více jak za tisíc korun za tunu. Pokud by občané opravdu důsledně třídili odpad poměr komunálu se značně sníží. Možná jediným problémem jsou jednorázové pleny, ale zde nabízíme občanů další známku na popelnici a v podstatě počet popelnic neomezujeme. Pokud někdo odveze odpad někam za obec na tak zvanou černou skládku, věřte, že to není systémem, ale charakterem toho člověka. Zatím jsme nikoho neodmítli a v budoucnu neodmítneme, pokud mu se změnou systému nastane nějaký problém a vždy se ho budeme snažit vyřešit pokud to bude v naší moci. Donáškový systém jak je vidět dělá ještě mnohým občanů problém. Z těchto důvodů jsme zavedli jednou měsíčně svážené pytle na plasty a papír dále jednou měsíčně možnost odvozu velkoobjemového odpadu a sutě do Nykosu, počet separačních hnízd jsme zvýšili na sedm, to nemá žádná takto malá obec. Přiznám se, že trochu nechápu proč lidem v baráku systém nevadí a bytovkářům vadí, samozřejmě svoz bioodpadu není o slupkách z brambor. Co se týče zápachu z popelnic, v dnešní době snad všichni používají sáčky do košů a v nich odpad do popelnic ukládají, takže by zapáchat odpad neměl. Jak vysoký je poplatek v každé jiné obci, je rozhodnutím každé obce. Záleží na tom kolik je ochotna tato obec doplácet na odpad občanů. Naše obec doplácí více jak polovinu skutečných nákladů. Cca dvěstě tisíc, není to škoda nedaly by se ty peníze využít jinak ve prospěch občanů této obce. Ano dalo by se to vyřešit, jak navrhujete zvýšením poplatku, pokud bychom poplatek zvýšili na 1400,- Kč nebude obec doplácet skoro nic, ale odpovídá tomu momentální ekonomická situace většiny občanů. Inu zkuste jim to navrhnout, ale konkrétně a ne skrytý za tečky místo jména. :

22.5.2014 – Kateřina Mašková˙Dobrý den, pane starosto, děkujeme Vám za síť na pískoviště a budeme se snažit, aby plnila svůj účel. A chtěla bych se ještě zeptat jestli jsou nějaké finanční prostředky pro renovaci hřiště. Bylo by třeba dobré i udělat nějaké krytí nad pískovištěm, přeci jenom tam celý den svítí sluníčko, tak aby se mohli děti aspoň na chvíli schovat ve stínu. Určitě nechci, aby to vyznělo, že jste nám udělal jednu věc a my hned otravujeme s další, prostě jen jestli by to bylo reálné nebo ne. S pozdravem Mašková ˙Je pravdou, že jsem již o téhle věci s maminkama mluvil. Ale nějak jsme nepřišli na to jak to udělat. Vymýšleli jsme i slunečníky, ale to je na nic to by nic nevydrželo, ale teď jak jste mě na to znovu přivedla mě napadla obyčejná plátěná pergola pevně přichycená k obrubě pískoviště. To by snad něco vydrželo, zas tak nákladné by to nebylo a bezpečnostní podmínky by to splnilo. Zkusíme to vymyslet.:

10.5.2014 – Kateřina Mašková˙Dobrý den, pane starosto, proč jste hned zavrhl krytí na pískoviště aniž by se to vyzkoušelo? Všude v okolních vesnicích Malotice, Lhotky atd. to funguje a tady to hned zavrhnete? Myslím si, že by se už místní maminky postarali o to, aby starší děti bez doprovodu to pískoviště vždy zakryli. Prostě nechápu, že když něco nevyzkoušíte, tak jak můžete hned napsat, že to nebude fungovat. Starším dětem by se to prostě pořád opakovalo a věřím, že by se to naučili zakrývat. Dost mě vaše odpověď naštvala, takhle to zahodit za hlavu a nazdar, nijak se tím víc nezabývat. Mašková˙Je mi líto, že jsem Vás naštval, to určitě nebyl úmysl. Ale po zkušenostech a to nejenom s dětským hřištěm, jsem takto reagoval. Nicméně Váš názor akceptuji, v podstatě jsem rád, že jste na mou odpověď reagovala a přesvědčila mne o opaku. Takto by měly diskuse přes náš web probíhat. Jinak si Vás velice vážím za to, že uvádíte své jméno a nepíšete anonymně. Stejně jako pán, který v předchozí diskusi kritizoval hospodu. Jsem velmi rozladěný, když mám odpovídat odesílateli například: nespokojený občan, nespokojená maminka a podobně. Každý z nás v životě občas udělá chybu, nebo chybné rozhodnutí a měl by za to také přijmout oprávněnou kritiku s tím já nemám problém. Vlastně proto, abychom chyby napravovaly a kritiku přijímali popřípadě jasnými argumenty vyvrátili, byly zřízeny na webu otázky starostovi. Jinak síť na zakrytí pískoviště je již objednána a jakmile dorazí bude nainstalována na hřiště. A teď to nemyslím ironicky, ale fakt budu rád když to bude fungovat a spoléhám hlavně na vás místní maminky. :

6.5.2014 – Milad Suchánek˙Poprosil bych Vás, pane starosto, a vás všechny v zastupitelstvu, o informaci, jaká je momentálně situace s místní hospodou. Jste spokojeni s nynějším stavem / nájemcem? Dle vašich vyjádření očividně nikoli. Plánují se tedy v dohledné době nějaké změny? Vaše neustálé opakování frází „učinil jsem patřičné kroky, budeme to řešit, sám se na záležitost podívám“ jsou zaběhnuté, pro občana, pro kterého je hospoda určena, však nicneříkající. Díky, Milad Suchánek ˙Samozřejmě, že nás momentální situace naší hospody netěší. Několikrát jsme již jednali s nájemcem hospody. Je pravdou,že se v některých názorech lišíme , ale v některých musíme dát za pravdu i jemu. Nicméně dopsud nájemce nájemní smlouvu v žádném článku neporušuje. Ale pravdou je ,že jsme již začali probírat i možnost ukončení nájemní smlouvy.:

4.5.2014 – Maruš˙Dobrý den,chtěla bych se optat jestli máte v plánu výměnu písku na hřištátku nebo nějaké čištění a doplnění?a jestli by nebylo možné tam udělat nějaké krytí když se to tam nebude využívat aby nedocházelo k nehodám že děti naleznou kočičí nebo bohužel i psí výkaly.moc děkuji..˙Vrchní část písku jsme odebrali a doplnili chemicky ošetřeným novým pískem, speciálně dodávaným na dětská hřiště. Během léta bude písek ještě chemicky ošetřen. Krytí hřiště situaci nevyřeší, neboť na hřišti si hrají i samotné děti bez doprovodu a ty hřiště určitě nezakryjí a tím by stejně hřiště zůstávalo po většinu dne odkryté.:

11.3.2014 – Maruš˙Dobrý den,chtěla bych se optat jestli máte v plánu výměnu písku na hřištátku nebo nějaké čištění a doplnění?a jestli by nebylo možné tam udělat nějaké krytí když se to tam nebude využívat aby nedocházelo k nehodám že děti naleznou kočičí nebo bohužel i psí výkaly.moc děkuji.. :

9.3.2014 – Milad Suchánek˙Poprosil bych Vás, pane starosto, a vás všechny v zastupitelstvu, o informaci, jaká je momentálně situace s místní hospodou. Jste spokojeni s nynějším stavem / nájemcem? Dle vašich vyjádření očividně nikoli. Plánují se tedy v dohledné době nějaké změny? Vaše neustálé opakování frází „učinil jsem patřičné kroky, budeme to řešit, sám se na záležitost podívám“ jsou zaběhnuté, pro občana, pro kterého je hospoda určena, však nicneříkající. Díky, Milad Suchánek:

3.3.2014 – Obyvatel Žd.˙Dobrý den, chtěl bych se Vás zeptat jestli obec ví o kácení na pozemku 511/7,akáty u Šutrovny. Přijde mi to jako plundrování obecních lesních pozemků.˙Ano byli jsme o tom včera informováni. A okamžitě jsme informovali Školní a lesní podnik, který má pozemky včetně lesa pronajaty. Nájemce nás informoval, že o této skutečnosti byl též informován a že v této věci podniká další kroky včetně oznámení skutečnosti na policii.:

24.2.2014 – občan˙Dobrý den, tak se opět opakovala včera odpoledne situace se psy u hospody.. již jste psal že jste maiteli domlouval, ale jak je vidět tak domluva nefunguje.. prosím o nějáký zásah protože jinak je otázka času kdy se něco špatnýho stane. a to již bude pozdě na nějákou nápravu.. Já sice vím že nic nedělají ale může se na ně dítě špatně sáhnout a neštěstí je na světě.. nemusí ho hned kousnout stačí když si s ním budou chtít hrát a povalí ho na zem.. Děkuji…˙Děkuji za upozornění, učiním patřičné kroky.:

20.2.2014 – Vlasta Dědková˙Dobrý den, jsme z Kolína, ale rádi se touláme po okolí (i s manželem). K tomu nám pomáhá i internet. Byli jsme na vašem webu již několikrát a část o historii obce je stále nedokončená. Bude pokračovat? Bude doplněn? Děkujeme Dědkovi ˙Ano určtitě budeme pokračovat.:

17.2.2014 – občan˙dobrý den, chtěl sem se zeptat jestli má obec v plánu něco dělat se zvýšenou kriminalitou jak u nás v obci tak v okolí. co se tu stalo za posledních několik dní nemá obdoby a mělo by se asi něco změnit. je to vůbec nějak v moci obce? nebo tomu můžem jen přihlížet a doufat že nám se nic neztratí. ˙Upřímně řečeno , bychom velmi rádi nějaký plán, jak tuto situaci řešit chtěli znát. Jenom za minulý týden dopadlo stejně několik prodejen v širokém okolí. Obce sice s policií spolupracují, ale nemají žádnou moc ovlivnit systém a chod tohoto orgánu. Policisté místo, aby monitorovali svůj rajón, stali se z nich administrativní pracovníci topící se v lejstrech. Obce již mnohokrát vyzývaly předešlé vlády ke změně systému řízení policie, zatím však nebyly nikdy vyslyšeny. Pokud se tento systém rychle nezmění, nedojde ke změně legislativy v rámci dokazování trestných činů, což je v současné době neuvěřitelný problém a co policii silně zatěžuje, nedojde ke snížení kriminality a to je velmi nepříjemný fakt. Jenom pro ilustraci, před rokem byla vykradena místní vodárna, pravděpodobní pachatelé byli záhy dopadeni a do dnešního dne trvá důkazní řízení policie a je velmi pravděpodobné, že nebude úspěšně ukončeno. Je nutné, aby nespokojenost občané vyvinuli i směrem k vládě a parlamentu. :

31.1.2014 – Obyvatel Žd.˙Jsem velice naštvaný,že majitele hospody nechaji behat ty dva velke psi jen tak okolo.Člověk,aby se bal jít na procházku se psem .Díky˙Již několikrát jsem jim domlouval, nyní po vašem oznámení znovu. I mě již došla trpělivost, pokud je sám uvidím volně běhat, nebo to někdo znovu nahlásí bude to podáno jako přestupek na komisy do Kouřimi. Nevidím již jiné východisko, když domluva a upozornění se míjejí účinkem.:

9.1.2014 – Ličková˙Dobrý den, měla bych dotaz k odpadům. Na serveru Ždánic jsem našla vyhlášku o odpadech, která byla naposledy aktualizována v roce 2008. Je tato vyhláška platná? Chtěla bych totiž vědět kolik činí poplatek za osobu a zda mám možnost nějaké úlevy. Trvalý pobyt máme totiž v jižních Čechách – platíme tam tedy automaticky odpady bez vyjímky. Chtěla bych vědět, zda je možná nějaká úleva nebo jestli není možné vyvážet popelnici na základě počtu zakoupených nálepek (tento systém na některých vesnicích funguje/val), nebo zda není jiný možný systém, jak bychom jako nájemníci nemuseli platit odpady hned 2x. Abychom měli trvalé bydliště ve Ždánicích si majitelka nepřeje. Předem děkuji za odpověď.˙Dobrý den, vyhláška o odpadech se od roku 2008 neměnila, měnila se ale vyhláška o polatku za likvidaci odpadu, ta platí od roku 2012. Poplatek činí 700,- Kč za osobu a rok. Poplatek je povina platik každá osoba, která se v obci zdržuje i když zde nemá trvalý pobyt. Známkový systém není díky zákonu o poplatku možný. Jediné co je možné, že obec vám vystaví potvrzení o tom, že poplatek platíte v naší obci a v místě vašeho trvalého bydliště, by vám měli poplatek prominout neboť se zde nezdržujete a odpad zde nevytváříte.:

13.12.2013 – občan˙Dobrý den, mohu se zeptat co bude v krámě u bytovek?? Bude to opět obchod s potravinami nebo něco jiného.. Předem děkuji za odpověď..˙Podle majitele prodejny se bude jednat o smíšený obcod potravin drogerie a domácích potřeb. Informace od nájemce je, že obchod by se měl otevřít do měsíce, to je asi v polovině ledna. :

25.11.2013 – maminka˙Dobrý den, mohu se zeptat proč je zpoplatněn vstup na mikulášskou? Vždy to bylo zcela zdarma a i když jsem si vědoma nákladů spojených s vytápěním atd. tak mi stejně přijde neslušné vybírat vstupné za děti na takovéto akci.. je to jen můj názor, ale peníze by se dali ušetřit i jinde b této vesnici.. spíše by měli být v této restauraci rádi že jim tam vůbec přijdou nějací hosté.. tohle je naopak odradí.. mě osobně nevadí těch dvacet korun, ale jde mi o princip, že akce pro děti by neměli být zpoplatněny.. mohlo by to být i formou dobrovolného vstupného a mám pocit že by se možná i vybralo více než takhle a rozhodně by to dělalo lepší dojem.. s pozdravem maminka˙Při Mikulášské nadílce a při maškarním bále se vždy vstup vybíral. Nevybírá se pouze při Dětském dni. Vstupné nedostává restaurace, ale výtěžek obci částečně pokrývá náklady na cukrovinky pro děti, světelné efekty a další náklady s tím spojené. Ostatně obou akcí se nezúčastňují pouze místní děti, ale i děti z okolních obcí. 20 ,- Kč považujeme za přijatelnou částku a nemyslíme si, že by měla od účasti odrazovat. :

24.11.2013 – Mirka Lněničková˙Prosím o informace zda bude letos rozsvícení ván.stromku.Děkuji.˙Velice se vám omlouvám, ale vzkaz jsem objevil až dnes. Již měsíc řešíme problém se sekcí otázky starostovi. Sekce se nám plní spamy a to v takové množství, že velmi složité v tom množství najít normální českou otázku. Ještě jednou se omlouvám a děkuji za pochopení.:

3.9.2013 – Ličková˙Dobrý den, přistěhovali jsme se s přítelem nově do domečku s č.p. 63. Bohužel nám zatím pracovní vytíženost nedovolí osobní dostavení na obecní úřad v pravý čas. Chtěla bych Vás tedy požádat o radu ohledně připojení k internetové síti, popřípadě i kabelové televize. Nezbývá mi, než-li shánět na internetu a zatím jsem nic nenašla. Předem děkuji za případné rady. S pozdravem Ličková˙Internet přes wifi od této firmy: TECHART SYSTEMS s.r.o. Komenského 128 Kouřim 281 61 Kouřim Oficiální název: TECHart systems s.r.o. Kontakty 603 267 216 – hotline 322 312 831:

17.8.2013 – Kateřina Mašková˙Dobrý den, jako maminka, děkuji moc za trampolínu na hřišťátko, dcera se v ní vždy vyřádí. Ale chci se zeptat, nevím zda Vám to už někdo říkal, ale u trampolíny je rozbitý zip. Půjde zajistit oprava? A ještě moc se mi jako mamince nelíbí, že u hospody volně běhají dva psi bez dozoru, i když je známe od štěňat, tak z nich nemám dobrý pocit a to hlavně kvůli mým dětem, přeci jenom nikdy člověk neví co se jim náhle zrodí v hlavě a neštěstí je nasvětě. Mašková˙Děkuji za informaci a obě záležitosti zařídím.:

23.7.2013 – Ždáničák˙Reakce na předchozí příspěvek: To je to o čem jsme tady již mluvili minule. Že zdeší restaurace jde do kopru a to jen kvůli neschopnému personálu. A to bylo již slibů a je to stále už jen horší. Docela mě to mrzí. Bylo hezké posezení. Sice každý předchozí hostinský měl svoje mouchy, ale to co se tady děje teď poslední jeden dva roky. Tak to už je opravdu moc. To tady ještě nikdy nebylo. Pokaždé když tam přijdu posedět tak tam otravuje jeden jistý člen personálu silně ovlivněn alkoholem.. Nebo pokud to neni člen personálu tak minimálně nájemník v hospodě. Již tady na tohoto člověka byli stížnosti na jeho chování, ale zatím jsem si nevšiml žádné změny. Omlouvám se za to že píši anonymně, ale nechci abych byl spojován s nějákými špatnými řečmi. Možná by pomohlo se pokusit dodržet podmínky co byli ve výběrovím řízení a nebo se pokusit poohlédnout po jiném nájemníkovi. Já vím a plně si uvědomuji, že to v dnešní době neni jednoduché a zájemci by se zajisté nehrnuli, ale tak třeba by ta naše hospůdka již mohla mít štěstí konečně a narazit na někoho kdo na tom nechce zbohatnout a jen si vydělat normálně a ne tam topit nesmyslně peníze.. To je jen můj názor. Děkuji …˙:

16.7.2013 – Milad Suchánek˙Nejde ani tak o dotaz, jako o fakt. V místní restauraci byla za pompéznosti představena a uvedena možnost badmintonu, resp. využití vedlejšího sálu k těmtu účelům. Od uskutečnění této akce po tuto neděli jsem využil 4x. Ani jednou nebylo „hřiště“ připraveno, upraveno tak, aby bylo možno ihned začít hrát. Vrcholem byla ,již zmíněná, tato neděle, kdy bylo obsluhou restaurace vyloženě odmítnuto vstoupit s tím, že: „No…hm… dnes to asi těžko…..“ Konec citátu. Jen heslovitě – Česká republika, podnikání, pohostinství (nejen), podnikatel, nabídka, sliby, zákazník, realita, zklamání, reakce, opětovné zklamání. Tedy děkuji, v této restauraci já nikdy více. Milad Suchánek˙Děkuji za informaci, okamžitě jsem o tom informoval vedoucího a trval na okamžité nápravě. Je více než smutné, že v době, kdy se bojuje o každého zákazníka, má personál takovýto přístup k potencionálně častým zákazníkům.:

13.6.2013 – Občanka˙Dobrý den, chtěla bych vědět zdali je tedy vyhlášena ta sbírka nebo ne? Předem děkuji za odpověď..˙Ano je.:

6.6.2013 – občanka˙Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jestli bude obec v nadcházejících dnech pořádat nějakou sbírku na pomoc lidem postižených z okolních vesnic. Dle mého názoru by to za to stálo. V našem blízkém okolí bylo dost zatopených vesnic a myslím si, že bychom jim měli něco poslat. Každá maličkost může pomoci.. Okolní vesnicem které nebyli zasažené velkou vodou tak již sbírky pořádají. Myslím, že by bylo vhodné něco udělat. Předem děkuji za odpověď˙Určitě ano, chtěli bychom pomoci nejbližším sousedům. A to obci Toušice a Mlékovice. Čekáme na vyjádření těchto obcí jakou konkrétní pomoc budou potřebovat. Počítáme s vyhlášením sbírky během pondělí 10.6.2013.:

27.5.2013 – Petra Schubertová˙Dobrý den, asi před rokem jsem se ptala, jak to vypadá v obci s kanalizací, je už něco nového? Děkuji.˙Sedmého května ministr Chalupa podepsal souhlas s přidělením dotace pro naší obec na vybudování tlakové kanalizace. Od té doby pracujeme na zpracování prováděcí a zadávací dokumentace, aby mohlo proběhnout výběrové řízení.:

11.5.2013 – MVDr. Petr Procházka˙Ahoj mohu se zeptat kdy budou hasicske závody? Prý jsou letos tady u nás. Předem děkuji za odpověď. S pozdravem MVDr. Petr Procházka˙Pro letošní rok byly závody zrušeny, protože Zásmuky se zúčastňují podlipanské ligy a tím nebylo možné časově zvládnout okrskové závody. V letošním roce proběhne pouze podzimní memoriál v Zásmukách.:

5.5.2013 – Občanka Ždánic˙Tak se mi zdá, že si opět někteří motorkáři pletou schody na Panák se závodní dráhou. Bylo by dobré tam dát značku – Zákaz vjezdu pod pokutou např. 10 000,-Kč, -(možná je to na ty vandaly málo) a ještě je nechat schody srovnat a vyčistit od bahna. Nešlo by něco z tohoto návrhu zrealizovat? ˙Mám obavy, že značka zde nic nevyřeší. Pochybuji, že ji bude někdo v těchto místech respektovat. Za porušení zákazu vjezdu obec pokutu vybírat nemůže to může pouze policie. A chytit tam tyto lidi na terénních motorkách zakuklené v helmách je prakticky nemožné. Nezbývá než vjezd na schody znemožnit nějakou překážkou. Což již řešíme a v nejbližších dnech zrealizujeme. :

26.3.2013 – Naďa Novotná˙Nepřestává mě udivovat, že máme plnou obec občanů, maminek, ždáničáků, starousedlíků a bývalých hostů. Lidé se za své dotazy a názory stydí? Jinak se mi ale tato forma komunikace líbí a věřím, že je přínosem. ˙Opravdu bych raději odpovídal konkrétním tazatelům. Jelikož se otázka na stránkách zveřejní až po mé odpovědi mohu na žádost tazatele pokud o to na konci otázky požádá, jeho jméno nezveřejnit. Ale já bych odpovídal konkrétnímu tazateli a ne anonymu. Opravdu by to bylo příjemnější a možná i přínosnější.:

20.3.2013 – takéBÝVALÝ věrný hos˙Problém ,,hospody,, je opravdu hodně smutný.Zábavy ať už pod pořádáním hasičů,svazu žen,myslivců,fotbalu či samotných nájemců jsou v nenávratnu a že to vše byly akce vyhlášené je to v lidech,poměrech či komunikaci a zájmu?To samé je i s vařením.Jak se potom vyplatí pro pár vytrvalců dosti někdy otrhlých vytápět lokál. Nápad na využítí sálu – no přeci přidat cvičení pro ženy a spol(pilates,joga,zumba, apod)to by určitě šlo vyhlásit,zařídit.Mluvilo se také o promítaní pořádání Májů v zimním čase v ,,restauraci,,ale bohužel zase jen mluvilo.Takže kde je ten zakopaný pes?A ještě dotaz nešlo by někdy spojit maškarní ples pro dětí a následně maškarní zábavu pro dospělé?˙Já opravdu nechci spekulovat, jak jsem již předeslal v předchozí odpovědi, co je příčinou, že se lidé méně scházejí méně baví. Zábavy přestaly spolky pořádat, protože neměly návštěvnost, nezúčastňovali se ani členové těchto spolků. Ostatně není to jen u dospělých, úřad po 18 letech přestal pořádat výlety na Horku nad Sázavou pro děti. Důvodem nezájem dětí. Nynější generace školních dětí zřejmě dává přednost jiným aktivitám, než na které jsme byli zvyklí my. A co se týče sálu, je samozřejmě využitích mnoho, ale musí o to být zájem. Cvičení žen jsme tady již pořádali, záhy skončilo pro stále menší počet cvičenek. Nápad s promítáním mám opravdu nevyšel. Problém je v zapůjčení celého promítacího zařízení. Ale tato myšlenka není zatracena, pouze asi nebude možné promítání na sále , tak jak jsme si představovali. A spojit dětský maškarní se zábavou pro dospělé. Samozřejmě by to šlo, ale má to jedno ale. Dětský maškarní pořádáme sami za minimální náklady. Na zábavu pro dospělé je potřeba živá hudba, tu dnes pod deset tisíc neseženete. A v tu chvíli potřebujete minimálně 100 platících návštěvníků za stokorunový vstup. Když se ohlédneme na dva loňské plesy které pořádali myslivci a sportovci oboje dosáhli sotva na polovinu. Možná jsem příliš skeptický, ale jsem prakticky stále mezi lidmi a to nejenom v obci a všude se setkávám jen s velmi špatnou náladou a věřte, že už to začíná být i pro mne deprimující. :

13.3.2013 – maminka˙Dobrý den pane starosto,dole u hasičarny si někdo hrál s popelnicemi a značkami leží na zemi.Někdo se asi nudil.Hrůza.˙Děkuji za upozornění. Nějací „siláci“ porazily kontejner na separovaný odpad, vyvrátily dvě dopravní značky a jednu urazily. Co na to říct, je to dost nepochopitelné proč tohle někdo udělá, ale jak je vidět udělá. :

9.3.2013 – BÝVALÝ věrný host˙Dobrý den, mohu se zeptat proč jsou stále na odkazu restaurace nabízena jídla z jídelního lístku, když se v „restaurace“ již nevaří. Což mě osobně docela mrzí a myslím že ne jen mě, ale i docela dost lidí. Zdejší „restaurace“ již moc neprosperuje a připomíná mi spíše nějaký lokál ve kterém se scházejí různé „lidské bytosti“. Byl jsem tam v nedávné době a zaslechl jsem i incident, který se zde odehrál a myslím, že takový člověk by tady již neměl co pohledávat. A pokud je mi dobře známo tak když se vybíral nájemce do restaurace tak bylo jedna z podmínek, že se musí i vařit, což již dnes není pravdou. Docela mě to mrzí, protože tady byla určitá pověst, která je již nenávratně pryč a bude ji velice těžké opět získat. Člověk si tam rád zašel třeba v létě na pohár nebo i na večeři či oběd. A co vím tak již mnoho lidí přestalo restauraci navštěvovat a radě jdou jinam nebo jsou doma. Přijde mi to jako velká škoda. Myslím že je v moci obce tuto situaci nějak řešit. Předem děkuji S pozdravem BÝVALÝ věrný host ˙Co se týče webových stránek, je pravdou, že jsme zapomněli nábídku jídel odstranit. V tuto chvíli se již tak stalo. To, že se nevaří nás mrzí všechny, ale momentální situace je taková jaká je. Nebudu tady spekulovat, zda je to vina nájemce nebo ekonomické situace ve které se nyní většina lidí nachází. Podíl na tom nesou zřejmě oba. Je nutné přiznat, že nynější nájemce na počátku svého působení v restauraci měl velmi slušnou návštěvnost a tudíž i prosperoval. Postupem času, jak všichni dobře víme docházelo ke stálému zdražování prakticky všeho od potravin počínaje elektrikou konče. Tím došlo i k zvyšování cen v restauraci. Nezůstalo, ale jen u toho velmi razantně vzrostla cena provozu celého objektu. A tady došlo k tomu co si z nás nikdo nepřál. Částečně ubylo zákazníků čímž klesla tržba, ale náklady vzrostly. Logicky došlo k úbytku personálu až k jeho postupné výměně, která nebyla vždy šťastná zřejmě i díky finančnímu ohodnocení. A to je začátek navazujících problémů. Došlo postupně až k dohodě, že se přestane v restauraci vařit a uvidí se zda bude možné provoz udržet dál, prozatím bez kuchyně. Snažíme se vymyslet nějaké využití sálu, zatím máme připravenou výbavu na badminton, zda by alespoň sportovní aktivity pozvedli návštěvnost. Věřte, že mne tato situace vůbec netěší a jsem z ní dost smutný.:

27.2.2013 – maminka˙Dobrý den,mohu se zeptat kdy se bude konat dětský maškarní ples. Předem děkuji za odpověď.˙Plánujeme ho na sobotu 30. března.:

12.2.2013 – Chatař˙Kterou, myslíte – cestu,ta ovocnářská-ta je skvělá. Jinak pane Josefe Krupičko….Vážíme si Vás,i když to nemáte s námi vždy lehké.˙Jedná se o cestu od bývalé váhy nyní sídlo Agrofarmy Ždánice k Běšínovu . Tato cesta je též součástí ovocné stezky. A děkuji za uznání je to milé.:

10.12.2012 – Maminka ˙Dobrý den, ráda se procházím po naší staré cestě a proto bych se chtěla zeptat, jesli bude ted v zimě nějak prohrnována a udržována. Děkuji Vám ˙Počítáme s tím, že cestu budeme v zimě udržovat, ale pouze plužením, pokud ovšem nenastane kalamitní stav to znamená, že by napadlo velké množství sněhu v krátké době.:

10.10.2012 – Jiří Čihák˙Dobrý den pane starosto,Vaší obec navštěvuji jako turista skoro každý rok, vždy bylo v místní restauraci příjemné posezení, ale poslední návštěva mě celkem zklamala. Jídlo žádné,v kuchyni byl kdosi zjevně hodně společensky znavený a nálada paní nebo slečny servírky byla ne moc příjemná. Tak jsem se chtěl zeptat zda to není škoda tento hezký prostor nechávat takto ležet ladem. Děkuji za odpověď.˙Bohužel máte pravdu. Sám z toho nejsem vůbec nadšený. Návštěvnost restaurace značně poklesla a tím se přestala vyplácet i kuchyň tedy vaření jídel. Ale tímto krokem se ještě více snížila návštěvnost. V této době již probíhá jednání s nájemcem restaurace o dalším provozu tohoto stánku.:

26.9.2012 – Zdenek Savko˙ Dobry den,nevim kam se mam obratit s dotazem o kontakt zemedelske spolecnosti -sidlem u vas,jde o cesani jablek,na internetu jsem nasel tuto diskuzi,ktera by mi mohla pripadne pomoci-dekuji.˙Společnost, která obhospodařuje sady vede pan Josef Jirovský 739507341:

16.9.2012 – Kateřina Kramářová˙Vážený pane starosto, ráda bych se informovala, zda u Vás ve Ždánicích a to na zámečku je možné uskutečnit svatební obřad, za jakou cenu a zda je 27. 10. 2012 volný termín. Děkuji Kramářová K.˙Pravdě podobně máte na mysli jiné Ždánice. My jsme Ždánice u Kolína a žádný zámeček se u nás nenachází.:

10.9.2012 – cZwZqmWDqkD˙Stre1nky jsou jiĹľ pĹ™edstupne9 a věřme, Ĺľe se jako voliÄŤi dozvedme o skuteÄŤne9m dÄ›ned v našich obcedch. JenĹľe skuteÄŤnost je jine1 bohuĹľel se tady nikde nedoÄŤtete o skuteÄŤnfdch proble9mech obÄŤanĹŻ vznesenfdch na jedne1ned zatvtpiselsuta, protoĹľe je k vidÄ›ned pouze usnesened . Ze1pisy z veĹ™ejne9ho zatvtpiselsuta ÄŤedtajed 4 aĹľ 6 stran a poĹľadavky obÄŤanĹŻ jiĹľ nikde zde nejsou k nahle9dnuted, takĹľe se zde nedoÄŤtete o skuteÄŤnfdch neĹ™ešenfdch proble9mech! Musedte ve1Ĺľened bohuĹľel navštedvit osobnÄ› Oda a pĹ™eÄŤedst si ze1pis z jedne1ned, kterfd je uloĹľen v šanonu, jinak se nic moc z usnesened nedozvedte. Asi ze1mÄ›rnÄ›, protoĹľe jestli obecned zastupitelstvo v diskuzi nevyĹ™ešed okamĹľitÄ› poĹľadavek nebo stedĹľnost, je povinnosted tento do 60 dnĹŻ Ĺ™ešit pedsemnÄ› napĹ™. bodem jedne1ned zatvtpiselsuta. NeplnÄ›ned te9to povinnosti ze1kona o obcedch trve1 i nade1le.Me1 bfdt voliÄŤ spokojen? Asi těžko, kdyĹľ zastupitelstvo nebere jeho poĹľadavek jako bod veĹ™ejne9ho projedne1ned.PĹ™eji všem spoluobÄŤanĹŻm budouced kvalitned pĹ™edstup k pravdivfdm ucelenfdm informacedm o dÄ›ned v našich obcedch.˙Na tohle nedokáži odpovědět neboť to nemohu rozluštit.:

30.8.2012 – H. H.˙Dobry den chtěla bych se zeptat jestli by se nedalo něco udělat se školním autobusem ráno aby mohl zastavit dětem přímo před školou v Kouřimi.Přechod přes silnici kde ted jezdí spousta kamionu je dost nebezpečný .˙Zeptám se na to, ale mám obavy, že to nepůjde. Zastávky určuje Krajský úřad odbor dopravy. Dopravce nesmí zastávky bez jeho svolení měnit. Vzhledem k tomu, že zvýšený průjezd kamiónů je zde dočasný, žádost bude zřejmě zamítnuta.:

29.8.2012 – nikdo˙Mohu se zeptat kdo je vlastníkem nebo nájemcem pozemku vedle zastávky v obci před statkem? Děkuji za odpověď˙Pozemek patří ke statku. Dříve zde byla předzahrádka. Tudíž tak jako statek je vlastníkem pan Hynek a pan Holub.:

10.7.2012 – Ždáničák˙Dobrý den pane starosto, děkuji za Vaši odpověď a určitě jsem pro dopravní zrcadlo.˙Děkuji za vyjádření, a podniknu potřebné kroky k vyřešení této situace.:

4.7.2012 – Jarda Michalec˙Dobrý den Starosto,chci se zeptat zda by bylo možné na dětském hřišti zlikvidovat úplně jetel,přilákává to hodně včel,a již máme tento týden zkušenost s píchnutím našeho prcka,i ostatní maminky by to určitě uvítaly.Dále se chci zeptat zda by bylo možné pořídit altánek nad pískoviště,přece jen tam jsou děti vystavené na ostrém slunci + eventuálně nějaká malá houpačka (třeba v podobě jako je na Fotbalovém hřišti) aneb kolotoč pro děti cca od 1 do 3 let. Předem děkuji za informace S pozdravem J.M ˙Pokud bychom se rozhodli pro likvidaci jetele plazivého chemickým postřikem, vyžadoval by takový zákrok následnou obnovu a dosetí trávníku, což je vhodné provádět spíše v jarních či podzimních měsících, navíc by takový zákrok obnášel uzavření dětského hřiště minimálně na tři týdny. Současný problém s kvetením jetele plazivého vyřešíme pokosením trávníku na nižší výšku, než je běžné při standardně prováděné údržbě. Tím bude odstraněna valná většina květů a takto budeme plochu udržovat po celou dobu kvetení jetele plazivého. Situaci na dětském hřišti budeme i nadále sledovat, abychom v případě potřeby přijali další opatření. Co se týče ostatního tam nevidím momentálně řešení. Předpisy na dětské hřiště jsou velmi přísné, jsou předepsané dopadové plochy a odstupy mezi jednotlivými prvky. Z těchto důvodů jsme již při stavbě hřiště nemohli přidat další prvek, tenkrát se uvažovalo o pérové houpačce. Veškeré prvky musí mít atest a pravidelnou roční revizi, při které jsou měřeny dopadové plochy a odstupy. S altánkem je to podobné. Plátěný altán nelze použít, protože neodpovídá bezpečnostním předpisům. :

15.6.2012 – Ždáničák˙Dobrý den pane starosto, prosím nešlo by něco udělat s tůjemi a porostem na mostku u rybníka? Pokud jedete směrem nahoru k Nykosu,tak za zatáčku není vůbec vidět… Děkuji za odpověď.˙Je pravdou, že máme více takto nepřehledných míst v obci. Myslím, že by se to dalo vyřešit dopravními zrcadly. Sdílíte stejný názor? Odstranění tují by stejně moc nevyřešilo, neboť přes oplocení by stejně nebyla osobní auta vidět.:

11.6.2012 – Ivana Brabcová˙Dobrý den!Před časem jsem byla na „panorama Ždánice“,byl to zážitek,který bych si chtěla zopakovat.Jsem 67.invalida,takže mohla bych tam autem?Prosím odpověď ivabrabcova1945@seznam.cz Děkuji Vám za Vaši odpověď. Brabcová˙Dobrý den, není to problém, ale potřebujeme vědět alespoň den předem kdy přijedete a bránu vám odemkneme. :

2.6.2012 – Petra Schubertová˙Dobrý den, ráda bych se zeptala, jak to vypadá v obci s kanalizací? Děkuji.˙Obec opětovně podala žádost o dotaci. Výsledek by měl být znám do dvou měsíců. :

24.5.2012 – otrávený starousedlik˙ZAJÍMALO BY MĚ ČÍM PAN SOVINEC TOPÍ,EKOLOGICKÉ TO URČITĚ NENÍ,NEDÁ SE SEDĚT VENKU A TO JE V TÉTO JARNÍ DOBĚ ŠKODA,DOUFÁM ŽE PODNIKNE OBECNÍ ÚŘAD NĚJAKÉ KROKY K NÁPRAVĚ A PO PŘÍPADĚ SI PŘÍJDE POSEDĚT A POČUCHAT-MIMOCHODEM TENTO PROBLÉM JE LETITÝ A STÁLE SE NIC NEDĚJE DĚKUJI ZA KLADNÉ VYŘÍZENÍ A ČISTY VZDUCH˙Tento problém se skutečně řešil cca před dvěma roky se stavebním úřadem, hasiči a hygienou. Žádné opatření pokud vím, nebylo stanoveno. Aby, mohl Obecní úřad v této věci nějak postupovat musí obdržet konkrétní písemnou stížnost, kterou následně postoupí Inspekci životního prostředí. :

16.5.2012 – Tomáš Hrnčiřík˙Děkuji za povolenky na rybník,a nesouhlasím s panem NIKDO,že jsou drahé. Cena do 400kč za sezónu je v normě a za půlroční relax to stojí. Děkuji hlavně za děti /i mé/ pro ně je to hodně o zábavě,ikdyž chytí jenom prcky.DÍKY TOMÁŠ HRNČIŘÍK˙Děkuji za příspěvek a jsem stejného názoru.:

11.5.2012 – nikdo˙Dobrý den, chtěl jsem se zeptat jestli ty povolenky na rybolov nejsou již trošku přehnaně drahé. Pokud je mi známo tak rybník již má opět obec a neni nikomu pronajat a ani do něj nebyli v poslední době žádné ryby pouštěny, tak nechápu proč cena povolenky a nesmyslných 10 kaprů na povolenku stále zůstává. Chápu ještě povolenku za 200 Kč, ale tohle je opravdu trochu moc na tak malý rybník. Taky podle toho vypafá účast rybářů. Nestálo by za úvahu s tim něco dělat? Předem děkuji˙Nemyslím si že cena za povolenky pro místní je přehnaná. Povolených je deset kaprů a cena deseti kaprů mnohokrát převyšuje cenu povolenky. Poměrně velké množství kaprů bylo nasazeno v loňském roce. A přikrmování ryb stojí také peníze.:

8.5.2012 – Tomáš Hrnčiřík˙Ahoj,prosím jak to bude letos s povolenkama na chytání ryb ? Budou či nebudou ? díky za odpověď˙Povolenky jsou k dispozici na Obecním úřadě. Nechám to dát ještě na stránky obce.:

25.4.2012 – starousedlik˙ČARODKY NA SOKOLÁKU – DOBRÝ VTIP NAŠE OBEC LENIVÝ PANÁK JE ASI MOC VYSOKO,KDE JSOU TRADICE MLÁDÍ JE LÍNÉÉÉÉ JSME PRO PANÁK ALE OTÁZKA JE KDO SE TOHO UJME,TAK TŘEBA TI CO JSOU TAK AKTIVNÍ PRO SOKOLÁK,KOMPROMIS BY NEBYL TAKY ŠPATNÝ JEDNOU PANÁK PODRUHÉ SOKOLÁK˙Čarodějnice vždy v minulosti připravovala mládež. V posledních letech se tato aktivita zcela vytratila. Nicméně je , ale fakt, že pálení ohně na Panáku je v posledních letech velmi velké riziko neboť okolí hlavně pole nad pomníkem jsou zarostlé křovinami a stařinou a hrozí zde rozšíření požáru v podstatě až na les. Vzhledem ke skutečnost, že Obec nese za pálení čarodějnic odpovědnost nebude v těchto místech pálení čarodějnic pořádat. :

23.4.2012 – Tomáš Hrnčiřík˙Ahoj Starosto, budou letos nějaká akce k pálení čarodejnic ? Děti určitě uvítají opečení buřtíku při ohýnku,klidně jako loňi na sokoláku,nebo nebude letos nic a pečeme každý sám ?˙Čarodějnice budou jako loni na sokoláku zítra vyvěsíme plakáty.:

29.3.2012 – občan ŽD˙Dobrý den, v posledních letech vznikl problém se školkami a přijímáním dětí.Kouřimská školka se zašťítuje tím,že ždánické děti pod ní nespadají. Kam tedy ždánické děti spadají? Děkuji za odpověď.˙Ta informace je mylná, Obec Ždánice má s Kouřimskou školkou dohodu na přednostním přijímání dětí do MŠ. Obec se i podílela na rozšíření školky o další třídu , které proběhlo v loňském roce. :

4.3.2012 – obyvatel˙Já tomu rozumím, ale bohužel pan Sobotka ten rozstřik provádí ale jen na krajnici a fekálie stékají přímo podél cesty. Můžete se tam stavit sám podívat a uvidíte a naprvní pohled poznáte, že je to vypouštěno hned vedle cesty, jak je zakončen násep. Pokud by se to rozstřikovalo dostatečně daleko např, až za ten plot, tak nemůže nikdy dojít k tomu že fekálie potečou tam kde tečou. Výsledek je ten, že se z cesty line velice nepříjemný zápach. Líbí se mi jak je cesta prořezána a dává se do kupy, ale tohle ji tedy moc nepomáhá. Je mi sice jasný, že v deštivém a mokrém počasí není kam zajet, ale mohl by to pan Sobotka rozstřikovat tak jak je dohodnuto a ne to jen vypouštět. Děkuji˙Děkuji za upozornění, s panem Sobotkou to proberu a sjednám nápravu. :

2.3.2012 – obyvatel˙Dobrý den, mohu se zeptat jak je možné že se fekálie od pana Sobotky vyváží na nově vybudovanou cestu? Když se tam člověk jde projít velice silně to tam zapáchá a tečete všude podél cesty. Je to sice až ve spodní čísti, ale to nemění ničím situaci. Nemám nic proti pokud se to vozí do polí, nebo zahrad, ale na cestu kam lidé chodí běhat bruslit a s dětmi. To mi již přijde až moc. Pokud to nemá kam jinam vyvážet tak ať to nevyváží vůbec. Děkuji za odpověď. S pozdravem Obyvatel˙Mělo by se jednat o krajní případ, kdy není možné vzhledem k počasí zajet mimo komunikace. A rozstřik by měl být proveden dostatečně daleko od krajnice komunikace. Fakálie začínají být poměrně velký problém. okolní čističky je nepřijímají kůli kapacitě, zemědělci je na pole nechtějí a velká část okolí obce je v pásmu ochrany vodních zdrojů. V podstatě se opravdu schyluje k tomu, že nebude kam fekálie vyvážet. S títo problémem si neví rady ani odbor životního prostředí. Jedinou nadějí je stále vybudování kanalizace a tomá nyní v rukou stát, obec pro to udělala maximum, peníze, ale musí uvolnit stát. :

21.2.2012 – starousedlik˙jak dlouho bude p.Sobotka st.vozit fekálie do polí a zahrad˙Pokud se podaří získat dotaci na čističku odpadních vod pro naší obec, tak to již dlouho trvat nebude. Ale momentální stav je takový, že žádná čistička v okolí nepřijímá fekálie z okolních obcí. Tento stav je nepotěšující jak pro nás tak pro odbor životního prostředí krajského úřadu, ale vše je odvislé od výše peněz, které na tyto akce uvolní stát. :

7.2.2012 – Tomáš Nehasil˙Vážený pane starosto, Dovolím si krátce reagovat na připomínky k zatěžování obce provozem NYKOS od občanů Ždánic. Děkuji občanům za tyto připomínky.Ihned po upozornění na tento problém jsme začali důsledně kontrolovat rychlosti našich nákladních i osobních vozů, které projíždí obcí. Plně rozumím připomínkám ke zvýšenému hluku při průjezdu naší techniky a slibuji, že se pokusíme vliv našeho provozu na obec snížit. Hovořím zejména o komunikaci od NYKOSU kolem rybníka až k výjezdu na hlavní silnici. Provoz na hlavní silnici skutečně neovlivníme, protože na této komunikaci je vliv našich vozů skutečně mizivý vzhledem k vysokému počtu kamionů a nákladních vozů. Zde, prosím, předejte občanům kontakt do NYKOS, tel: 321 796 097 (volba 1 – dispečink), kde mohou občané Ždánic nahlásit rychlou jízdu našich vozů apod. Doufám, že tyto problémy vyřešíme ke spokojenosti obou stran. S přátelským pozdravem, Tomáš Nehasil˙:

7.2.2012 – starosta˙Proč nejsou otázky a odpovědi řazeny podle data odeslání?˙Na serveru, který spravuje náš WEB došlo k chybě systémového data při změně softwaru. Server začal přidělovat jednotlivým otázkám data loňského roku a podle tohoto data je řadil pod sebe. Otázky a odpovědi najdete pod daty od 9.-27.12.2011. Správce serveru se za vzniklou chybu omlouvá. V tuto chvíli již server pracuje správně. U zodpovězených otázek již nelze změnit datum, neboť by došlo k jejich vymazání. Děkujeme za pochopení.:

7.2.2012 – test˙Testování správnosti datumů příspěvků˙Potvrzení testu:

31.1.2012 – Lněničková˙Odvoz odpadu jsme uhradili.Mám ale připomínku,zda by firma ASA nebyla levnější.Od Nykosu nemáme žádné výhody.Naopak nám velmi znepříjemnují život hlukem,prachem a musíme se jím stále někde uhýbat.Spodní část obce by měla mít alespon nějaké ulevy.Proti provozu na hl.silnici se to vyřešilo plast.okny.To je správný přístup.Hluk je od časných ranních hodin,domy se otřásají a praskají.Nic se s tímto problémem nedělá.Uznávám že řidiči jezdí pomaleji,i když pouze někteří.Jako kompenzaci jste nám měli snížit,nebo zrušit poplatek a nikoliv ho navýšit.omlouvám se,vím že při dnešních cenách to není až tak velká suma,ale i snaha by se cenila.Zvýšit to je velmi jednoduché.Takže čekám na nápravu.Děkuji˙:

22.1.2012 – nespokojený˙Nebylo by zajímavé porovnat nabídku na odvoz odpadu od Nykosu a fa ASA,,,???Nebylo by dobré někoho zvýhodnit,jenom proto,že zde Nykos sídlí.děkuji.˙Akcionářem Nykosu je Svazek obcí Ny-Ko jehož členy je 38 obcí a měst a Ždánice jsou též členem. Svazek jako akcionář se přímo podílí na řízení firmy a každý rok posuzuje ceny okolních svozových firem a dle toho se společně nastavuje cena za prováděnou službu a ta nikdy nepřekročila ceny v okolních firmách. To by ostatně obce byly sami proti sobě, neboť na odpad doplácejí ze svých rozpočtů nemalé částky. Cenu za uložení jedné tuny odpadu si stanovuje skládka tu firma neovlivní a tak zvaný skládkový poplatek stanovili poslanci před několika lety zákonem a tento poplatek se pravidelně po dvou letech zvyšoval až dosáhl nynějších 500 Kč za tunu. Tento poplatek obdrží obec na jejímž katastru se nachází skládka. Firma Nykos drží již po dva roky ceny služeb na stejné výši, ale skládka Radim zvýšila cenu za uložení odpadu a to poměrně výrazně, ale přesto je stále nejlevnější skládkou v našem okolí. Skládkový poplatek se zvýšil na zmiňovaných 500,- Kč a poslanci posunuli odpad do vyšší to znamená 20% sazby DPH. Všechny tyto aspekty výrazně zvýšili cenu za odpad aniž by se na tom podílely svozové firmy. :

27.12.2011 – nespokojený občan˙Mám připomínku k poplatku za odvoz odpadu.Poplatek by se měl udržet na stejné výši,tím,že je obec zatížena provozem Nykosu.nemáme žádné výhody.proti hluku se vymění okna za plastová,ale jak nás hodláte zbavit hustého provozu aut z Nykosu.Domy se otřásají v základech.prach,hluk.Podnikání a zisk je jedna věc a udělat si přístupovou komunikaci do Nykosu od hřbitova je nutnost.TOTO mělo být vyřešeno hned při zahájení provozu.Jak to,že se na tom netrvalo???Takže žádám o dodatečnou nápravu,nebo neplacení odvozu odpadu,pro obyvatele domu s největším provozem.Otravuje nám to život.Ulice jsou uzké a musíme kličkovat a uhýbat až na chodníky.Děkuji předem za dobrou zprávu o nápravě.˙Poplatek za odpad 500,-Kč na hlavu nebo 500,- Kč na rekreační dům byl stanoven zákonem a nebyl změněn po dobu šesti let. Za tuto dobu náklady na likvidaci odpadu značně vzrostli a obec ze svého rozpočtu doplácela stále více peněz. V loňském roce již dosáhl doplatek 50%. Z tohoto důvodu není možné dále udržet poplatek ve stejné výši. I po navýšení poplatku v letošním roce doplatí obec nejméně 25%. Po stížnostech v minulých letech nechala firma Nykos namontovat do všech vozů GPS na sledování rychlosti v určitém místě, kde auto právě projíždí. A na žádost zastupitelstva jsou vozy v naší obci sledovány a při překročení rychlosti nad 30 km/hod. hrozí řidiči finanční postih. Když jsem si přečetl tento příspěvek nechal jsem si předložit výpisy z GPS všech vozů za posledních čtrnáct dní. Ani jedno vozidlo nepřesáhlo rychlost 30 km/hod. Většina jich projížděla obcí rychlostí 25 km/hod. Firma Nykos přesunula část svých vozidel trvale mimo naší obec. V současné době jsou ve Ždánicích v provozu pouze dva popelářské vozy a jeden tahač kontejnerů. Takže tyto tři vozy ráno z obce odjedou a ve většině případů se až navečer vrátí, neboť ve většině případů se posádky střídají na skládce. Při zahájení provozu v roce 1996 stavební úřad ani ostatní státní instituce, které provoz povolovaly jiný přístup neřešily neboť při předcházejícím provozu sadů sem běžně zajížděli kamiony pro ovoce, traktory, autobusy s brigádníky. Je pravdou, že se o jiném přístupu uvažovalo, když byla v provozu separační linka, kdy provoz byl poměrně velký, ale to opět narazilo na nesouhlas stavebního úřadu neboť by došlo k rozdělení pozemků občanů, kteří zde vlastní pozemky a souhlas všech těchto vlastníků nebylo možné získat. :

11.12.2011 – Test˙testovací otázka˙testujeme otázky starostovi:

10.12.2011 – občan Žd. ˙Dotazy a připomínky se nezobrazují, čím je to způsobeno?˙Já nevím, já je sice na svém počítači vidím, ale přiřazují se tam jiné datumy a řadí se to podle těch přiřazených datumů. Od rána se nemohu dovolat na správce stránek, ale budu se snažit, aby to bylo co nejdříve opraveno. :

10.12.2011 – občan Žd. ˙Souhlasím s nespokojenými spoluobčany.Každý by předpokládal, že když v obci sídlí firma Nykos, tak nám automaticky vzniknou nějaké výhody. Ale pravý opak je pravdou. Že nám ničí budovy a komunikace to nikoho nezajímá a k tomu ještě tak vysoké poplatky za odvoz popelnic.Výmluvy, že ten či onen nám zdražil, jsou zcela zbytečné, stačí se zeptat na jiných OU.Jak to dělají, že nezdražovali a ještě jim nikdo neotravuje život????? ˙Pokud berete mojí odpověď jako výmluvu, tak to mě opravdu mrzí, neboť to nejsou výmluvy, ale fakta, která si můžete ověřit například na internetu. A zjistíte co je to skládkový poplatek proč je a kolik činí a zjistíte, že bylo již dvakrát zvednuto DPH za odpady. Klidně se ptejte u jiných Obecních úřadů, řeknou vám to samé doplácíme na odpad od 40% do 50% a je jedno , která firma je sváží. A proč nezdražili, protože ve většině případů věřili poslancům, že vydají do konce roku předloženou změnu zákona o poplatcích, která měla být platná od 15. prosince 2011, ale páni poslanci to do poloviny prosince nestihli a obce, které takto čekaly již potom nestačily vydat nové vyhlášky, které jsou podle zákona o odpadech. Nebudu mluvit za okolní starosty, ale máte možnost určitě se jich zeptat a jsem zcela přesvědčen, že vám potvrdí, že plánují zdražení odpadu v letošním roce na rok příští, protože doplatky jsou již pro všechny neúnosné.:

9.12.2011 – Také postižený Nykosem˙Zajímalo by mě proč se příspěvek z 27.12.2011 a z 22.1.zveřejnil až nyní?? Že by úmysl??˙Ne ne žádný úmysl, ale nevím jak se tam toto datum objevilo. Já nevidím, když příspěvek přijde z kterého je data. Datum tam naskočí až když odpovím. Opravdu nevím, kdy přesně příspěvek přišel, ale v první polovině ledna určitě nepřišel. Ale zřejmě je nějaká chyba na našich stránkách, protože jsem se nyní podíval na příspěvek, který musel přijít s tím vaším během víkendu a ten se po odpovědi zařadil s datem prosince 2011. Uvidíme kam se zařadí tento až ho odešlu. Každopádně budu ihned informovat správce stránek, aby došlo k nápravě. Děkuji za pochopení.:

30.11.2011 – Lucie Jurkovská˙Dobrý večer, chtěla bych se zeptat , zda bude o tomto víkendu v obci opět možno odložit biologický odpad do kontejneru u váhy ? Děkuji Jurkovská˙Ano bude kontejnery budou přistaveny v pátek navečer.:

4.11.2011 – maminka˙chtěla bych se zeptat,docela teď často slýchám od svých kamarádek maminek z různých vesnic a měst o „vítání občánků“, nebude se něco takového konat i v naší vesničce? dětiček tu teď máme myslím dosti 🙂 děkuji za odpověď.˙Vítání občánků nebylo od osamostatnění obce v roce 1990 zavedeno, důvodem byl velmi malý počet dětí nerozených v daném roce. Většinou se jednalo maximálně o jedno děcko. Je pravdou, že v posledních třech letech nastal pravý opak, což je velmi milé. Otázka je jaký trend bude v následujících letech. Každopádně váš dotaz předložím zastupitelstvu na zváženou. :

24.10.2011 – Lnenickova˙ZAJIMALO BY NAS,CO JE TO ZA STRAŠNÝ ZÁPACH,KTERÝ SE ŠÍŘÍ OBCÍ JIŽ NĚKOLIK DNÍ.DOUFÁME,ŽE NĚKDO NEVYPOUŠTÍ MOČ DO RYBNÍKA,ALE JEDNÁ SE O HNOJENÍ POLE.DĚKUJI ˙Jedná se opravdu o hnojení. Zemědělské společnosti v okolí v těchto dnech hnojí organickými hnojivy, které poměrně dost zapáchají. Pokud se vítr obrátí směrem k obci nastane situace na kterou se ptáte. :

19.10.2011 – Občan ždánic˙Dobrý den pane starosto.Je možné vytvořit přechod pro chodce u zastávky autobusu v obci(u sokolské ulice na státní).Tam je občas také umnění přejí z jedné strany na druhou.Co takové semaforové omezovače ryshlosti?Proč je nepoužít v naší obci.Řešit se to dá předem a né až bude neštěstí na světě.Proč jsou třeba v Suchdole? selnice je stejná třída.Děkuji˙Na toto téma jsem již odpovídal 7.9.2011 paní Buriánové. Je pravda, že se okolnosti trochu změnily po setkání občanů bydlících u této komunikace se zástupcem ŘSD. Mimochodem jsem velmi rád, že se této schůzky v tak hojném počtu zúčastnili neboť to mělo určitě pozitivní vliv na další jednání. Na základě této schůzky se rozbíhá další jednání ohledně zvýšení bezpečnosti na této komunikaci a hlavně možnosti zafinancování bezpečnostních prvků mezi ně právě patří přechod a semafor. :

17.10.2011 – mirka lnenickova roz.jachymova˙PANE STAROSTO,PROSIM VAS ZDA VY NEBO NEKTERY Z BYVALYCH SPOLUZAKU NEMA INFORMACE O EVE ROZ.HAMPLOVE.POSLEDNI ZPRAVA BYLA ZE SE ODSTEHOVALA DO OBCE LIPANY.DEKUJI.MIRKA˙Bohužel žádné informace nemám.:

12.10.2011 – Hana Navrátilobvá˙Dobrý den, ráda bych se zeptala co je s kanalizecí. Poslední dotaz a odpověď je z roku 2010.Musím říct, že mě stále udivuje jak za úplného sucha v kanálech zurčí jak při přívalových srážkách. To vůbec nemluvím o téměř stálém smradu, kolikrát se nedá ani sedět venku. ˙V tuto chvíli čekáme na vyhlášení výzvy na podání žádostí o dotaci.Podle posledních zpráv by výzva měla být vyhlášena koncem října nebo začátkem listopadu. Obec má stavební povolení a všechny potřebné doklady ke stavbě, ale v roce 2010 nebyla vyhlášena žádná výzva, tudíž se čeká až do těchto chvil. :

15.9.2011 – Marcela Burianová˙Děkuji za odpověď. Jen doufám,že se zůčastní všichni,kterých se to týká.˙To samozřejmě neovlivním, ale myslím si že ano.:

14.9.2011 – Já, ty, on, ona, ono.˙Dobrý den, když zde paní Buriánová začala řešit provoz na hlavní silnici a bezpečnost na ní, tak mě napadá a ráda bych dodala, že chodci (a především děti chodící domů ze školy a jejich rodiče)by uvítali chodník v částí od Lahodů k Buriánům. Mnohokrát se mi při cestě na autobus do práce stalo, že jsem byla při dešti od aut celá postříkaná a někdy scházeli i centrimetry od mé ruky a zrcátka projíždějícíhoa automobilu. Co je potřeba pro to, aby zde byl chodník vystavěn? Šlo to v celé vesnici kolem dokola, tak problém nebude ani zde doufám. S pozdravem obyvatelka. ˙To bohužel problém je a dost velký. Mimochodem mohla jste se klidně podepsat vždyť tohle je naprosto relevantní otázka, ale to je jedno. Problém je stejný jako v případě přilehlé komunikace. Míněný prostor tedy příkop nebo škarpa podle hlavní silnice je v majetku ŘSD, je to vlastně součást komunikace 2/I. A jelikož pozemek není v majetku obce, nemá obec nárok na poskytnutí dotace na tuto investici. Jinak tato investice by přišla cca na 500 tisíc korun, tudíž bez dotace není její realizace možná. Chodníky v obci jsou všechny na pozemcích obce, zde bylo možné dotace uplatnit. Chodník ke Svatým Jánům byl postaven ještě za minulého režimu a tak přešel následně do majetku obce. Krátký chodník u Lahodů a chodník od zastávky k Bednářovům byl realizován v době kdy dotace přiděloval Okresní úřad Kolín, který do roku 2000 zastupoval stát a tudíž v té době povolil realizaci těchto chodníků i na svých pozemcích a zároveň na ni poskytl dotaci. Od roku 2000 se ovšem majetek státu rozdělil mezi stát a Krajské úřady a samozřejmě obce. Od této doby však není možné získat dotaci pokud investice neprobíhá na vlastních pozemcích. Nechci být zcela skeptický, stále usilujeme o úpravy na této komunikaci a na zvýšení bezpečnosti, doufám, že se situace v dobré obrátí a i v tomto ohledu se nám podaří najít přijatelné řešení. :

12.9.2011 – Věra B,˙Dobrý den, na hlavní stránce je žádost Římskokatolické církve o příspěvek na opravu věže a střechy místního kostela. Uvedené číslo účtu je zřízeno pouze na tuto akci? Jak bude zajištěno, že případný příspěvek bude opravdu použit na opravu ždánického kostela?˙Sbírku vyhlásila Římskokatolická církev jakožto majitel kostela a požádala obec o její vyvěšení na místní vývěsce a na www stránkách obce. Není mi známo zda účet je zřízen pouze na tuto akci ani jak je zajištěné použití příspěvku právě na opravu věže kostela. S tímto dotazem je třeba se obrátit přímo na Římskokatolickou církev.:

7.9.2011 – Marcela Burianová˙Dobrý den,měla bych dotaz ohledně již známemého tématu-kamionová doprava.Musím konstatovat,že v současné době je zázrakem,že se ještě nic nepřihodilo na této trase.Tím bych chtěla říci,že při tak obrovské frekventovanosti bych se nedivila.Bydlíme přímo u silnice a věřte,že mám každý den dost velké obavy,kdy tyto několikatunové hrůzy jezdící přes naši obec cca 80km rychlostí skončí v našich domech,kde žijeme,obzvláště,když jezdí za sebou tak tři-čtyři,máte pocit,že je zemětřesení a ani se kolikrát neslyšíme pro jejich děsnou hlučnost.Opravdu je třeba počkat na nějaké neštěstí?V našem státě mne to nepřekvapuje.Chápu,že se snaží každé zastupitelstvo obce své občany chránit a jejich žádosti vyhovět,což úřady nemají rády a to je zřejmé u našeho problému.Logika nevyhrává,to známe. Bylo by možné si s námi občany,kterých se to týká sjednat malou schůzku a poslechnout si jednotlivé názory,které by se mohly vašimi slovy dál referovat týkajícímu se úřadu?Situace je myslím dost vážná už z důvodu ochrany dětí přecházejících přes přechody u Svatých ze škol ap. Omlouvám se dlouhý dotaz a názor zároveň,ale jinak to nešlo. ˙Tento problém se snažíme řešit již více jak jeden rok. Bohužel musím konstatovat, že dost marně. Obec nechala udělat sedmidenní monitoring dopravy na této komunikaci a následně zpracovat dopravní řešení. Majitel komunikace Ředitelství silnic a dálnic ČR sdělilo, že nemá finanční prostředky na realizaci tohoto dopravního řešení. Obec na realizaci nezíská žádné finanční prostředky, protože komunikace není v jeho majetku, krajský úřad též nemůže poskytnout žádné finance ze stejného důvodu komunikace je v majetku státu a ne kraje. Jediné co ŘSD přislíbilo je výměna oken v domech přilehlých k této komunikaci a dále kompletní rekonstrukce této komunikace. Tyto akce, ale nesníží průjezdní rychlost v obci spíše naopak a nezvýší bezpečnost obyvatel a chodců. Schůzce se nevyhýbám, naopak rád ji svolám, abychom si mohli navzájem sdělit názory i skutečnosti k tomuto problému. Ale prosím o nějaký čas strpení, pokusím se na tuto schůzku zajistit přítomnost zástupců ŘSD. :

2.6.2011 – HNÍZDIL˙Dobrý den pořádáme v červenci a to ve dvou termínech již 5.brankářský kemp ve Mšeně u Mělníka.Více informací naleznete na našich stránkách www.mladibrankari.cz Letos brankářské tréninky navštěvují kluci ve věku čtyři až třicetšest let. Kdyby měli zájem i hráči z pole také jich již je pár přihlášeno a bude se jim věnovat speciálně trenér. Hnízdil Daniel-trenér.˙:

12.5.2011 – ždánická rodačka˙Dobrý den, moje připomínka se týká pomníku na Panáku a jeho okolí.Nevím jak je možné že je povolena, nebo lépe řečeno, že není zakázána např. pod pokutou (xx xxx,-Kč)jízda na motorkách po schodech k pomníku.Schody jsou zanášeny hlínou, nedá se po nich ani chodit a ničí se.Navrhovala bych, aby tito „sportovci“ dali vše do pořádku a Panák se stal opět chloubou obce.˙Samozřejmě, že jízda motorových vozidel po schodech je zakázána a to vyhláškou o provozu motorových vozidel na komunikacích, bohužel někteří jedinci toto nerespektují. Ale problém je tyto vykuky chytit a odhalit. Ve spolupráci s policií se o to pokoušíme, musím přiznat, že se to zatím nedaří.:

19.4.2011 – Petr Šváb˙Dobrá den, chtěl bych se zeptat, zda by bylo možné u památníku obětem nacismu zakončit celotáborovou hru LDT Malotice a v přilehlém okolí přenocovat. Poraďte, prosím, kdo je vlastníkem pozemku okolo památníku. S pozdravem Petr Šváb svab@ujf.cas.cz˙Památník stojí na pozemcích několika fyzických osob. Pozemky od památníku směrem k obci jsou ve vlastnictví obce Ždánice.:

24.3.2011 – Jan Mikulášek˙Zdravím , chtěl bych se zeptat na možnost odvozu nepotřebných věcí do sběrného dvora. Fxistuje něco takového pro naši obci? Popř. děkuji za kontakt. mik˙Sběrný dvůr obec nemá, ale 9.4.2011 bude jako každý rok na jaře a na podzim svoz nebezpečného, velkoojemového a železného odpadu.:

12.3.2011 – Petr Šváb˙Dobrý den, V srpnu 2011 pořádáme u obce Malotice LDT a rádi bychom uspořádali závěrečnou hru s přespáním dětí u Památníku obětem 2. světové války. Prosím o vyjádření, zda by to bylo možné, případně kdo je vlastníkem pozemku u památníku. Děkuji. S pozdravem Petr Šváb, svab@ujf.cas.cz˙Myslím, že tomu nic nebrání. V předstihu cca týden se spojte s naším úřadem a dohodneme podmínky.:

2.3.2011 – *.*,*˙Dobrý den pane starosto, když občas procházím zrekonstruovanou Ždánickou cestu, tak se mi párkrát naskytl pohled na fekální vůz V3S, který podle krajnic nové cesty rozstřikuje splašky. Z mého pohledu se mi to zdá nechutné, vzhledem k frekventovanosti pěších návštěvníků, cyklistů a v neposlední řadě maminek s kočárky. Tak bych se chtěl zeptat, zda jste o této věci informovaný? Děkuji za odpověď.˙O této věci vím, mělo by se jednat o krajní případ, kdy není možné vzhledem k počasí zajet mimo komunikace. A rozstřik by měl být proveden dostatečně daleko od krajnice komunikace. :

17.12.2010 – Občasn˙Dobrý den,chtěla bych se zeptat,jestli bude ve Ždánicích nějaký ples?Děkuji˙15. ledna bude myslivecký ples a 12. března pořádají sportovci maškarní ples.:

13.12.2010 – občan˙Vážený pane starosto, zaujala mne zvláštní stavba památníku. Chtěl bych vědět , jakou událost připomíná. Děkuji.˙Pokud myslíte památník na kopci nad Ždánicemi, tak ten postavili za první republiky členové agrární strany Antonínu Švehlovi. Po 48 roce byl změněn na památník padlým v druhé světové válce v okrese Kolín a sousedních okresech. V 70 letech stát i tento památník v podstatě zrušil a přestal se o něj starat.:

3.12.2010 – občan˙Dobrý den pane starosto, chtěl jsem se zeptat kdo má na starosti úklid sněhu v obci a že v dřívějších letech byla obec prohrnuta lépe než v současné době a byla i poházena jemným šterkem. Děkuji za odpověd˙Zimní údržbu pro obec obstarává stejná firma, jako loni a v předešlých letech. Situace, která v minulých dnech byla komplikovaná jak množstvím napadaného sněhu, tak zmrzlým sněhovým podkladem na silnicích, Tento zmrzlý sníh nedokázaly pluhy odstranit a bohužel i posyp se díky stále padajícímu sněhu míjel účinkem. Posyp byl prováděn hlavně solí, ale i štěrkem, ale s velmi mizivým výsledkem. V těchto dnech dochází k oteplení což by mělo umožnit odstranění zmrzlého podkladu a tím již udržení komunikací v přijatelném stavu.:

20.11.2010 – nikdo˙dobrý den chtěla bych se zeptat co je to za stavbu na začátku ždánic (vypadá to jako lzžařský vlek)˙Netuším o jakou stavbu se jedná a v kterých místech se nachází. Prosím o upřesnění.:

10.11.2010 – Marie Barvíková˙Dobrý den, kdy přestane to bezdůvodné spouštění obecního rozhlasu? Velmi ráda bych se po noční směně vyspala, zvláště, když mám amplion téměř u okna. ˙Rozhlas nebyl spouštěn bezdůvodně. Jednalo se o opravu porušeného kabelu a zkratu na rozvodech. Bez spuštěného vysílání se nedala porucha najít. Omlouváme se, ale nedalo se to jinak řešit.:

6.8.2010 – zvedavec˙Dobrý den važený pane starosto, mohu se zeptat v jake stádiu je planování a výstavba nové kanalizace?Děkuji. ˙V těchto dnech probíhá příprava a postupné zpracovávání žádosti o dotaci na výstavbu. Pokud nenastanou , žádné změny ve vyhlašování dotací, měla by být během měsíce října podána žádost o dotaci.:

17.7.2010 – Roman Kollman˙Vážený pane starosto byl jsem se podívat v lese paní Noskový(mé babiččky)je to teda síla co se tam děje ňičej stromy,lámou větve všude bordel,a pan Souček se nám jenom tlemí do očí proto v pondělí podávám stížnost na odbor životního prostředí a hygieny protožš takovéhle chování je teda síla je těžké když v tom pana Součka podporujete ˙Vážený pane, zřejmě jste si spletl Ždánice. V naší republice jsou čtvery. Já vás neznám, neznám ani paní Noskouvou a není mi známo, že by u nás měla les. Též pana Součka neznám a tudíž nevím o koho jde. Naše obec se nachází v okrese Kolín. S pozdravem starosta Krupička.:

13.5.2010 – Nikdo˙Dobrý den pane starosto, mohu se zeptat jak je možné, že pan Sobotka vyváží fekálie do zahrad za vsí směrem na kouřim?? Místo aby to vozil na čističku. Bude se s tim něco dělat nebo ne??˙Všechny čističky v dostupné vzdálenosti jsou přetížené a nepřijímají cizí odpadní vody. Rozstřik odpadních vod na polnosti neodporuje zákonu o vodách a o odpadech. :

7.5.2010 – Jana Lamačová˙Jen faktická poznámka ke zvláštnímu číslu Zpravodaje.Můj děda se jmenoval Hlubuček.Kroužkované u ve jménu je chybné.Určitě nebude těžké,tuto chybu opravit alespoň v internetovém vydání Zpravodaje.Děkuji˙Je mi líto vzniklé chyby v příjmení vašeho dědy. Veškeré informace ve zpravodaji jsme čerpali z kroniky a ze zápisníku jednoho občana a v obou byl pan Hlubuček zmiňován s kroužkovaným u. I na smutečním oznámení, které jsme měli k dispozici, což je vidět i ve zpravodaji je kroužkované u. Z těchto důvodů došlo k neúmyslné chybě. :

3.5.2010 – Jana Lamačová˙Dobrý den,pane starosto,doneslo se mi,že u pomníku před sokolovnou už je ta opravená deska.Stihli jste to.Děkuji.˙Museli jsme dát vyrobit desku novou, ta původní nebyla již k použití, nebyla absolutně čitelná a nedalo se to již opravit.:

19.4.2010 – Jana Lamačová˙Děkuji za odpověď,jen ještě prosím o časové upřesnění.˙4. května vyjde zvláštní číslo Zpravodaje a 5. května ve 13,00 hodin budou položeny kytice k pomníkům padlých a na hrob na hřbitově.:

18.4.2010 – Tomáš Hrnčiřík˙Jelikož už zde není složka k diskutování – tak to provádím touto formou. Toto není dotaz na našeho starostu,ale apelování na špatné chování rodičů,kteří hlídají své děti na hřištátku u bytovek. Po dnešní návštěvě hřištátka se synem jsem byl zhnusen spoustou nedopalků různých značek cigaret,které se válejí v trávě okolo houpaček a skluzavek. To nedokážete vyhodit cigaretu do odpad.koše ???? Prosím Pepu o dodatečné doplnění cedule,že kouření je povoleno jen u popelnice,která je u lavičky /snad to nebude moc daleko pro kuřáky /. Prosím vyhazujte nedopalky do košů a né po trávě – hrajou si tam vaše děti.˙:

4.4.2010 – Jana Lamačová˙Dobrý den,pane starosto,prosím Vás o informaci jak bude probíhat letošní vzpomínková akce u příležitosti 65.výročí konce druhé světové války.Někteří dosud žijící potomci padlých mají zájem se účastnit.Děkuji za odpověď.˙Jako každoročně 5. května položí starosta společně s místostarostou kytice k oběma pomníkům padlých v naší obci a na hrob sovětského vojína na místním hřbitově. Události z konce druhé světové války vztahující se k naší obci budou vzpomenuty ve zvláštním vydání místního tisku.:

25.2.2010 – marketa fourova ˙Dobry den pane starosto mam na vás jednu prosbu o pomoc.Ve vašem městečku jsem měla kamaradku Veroniku Drápalovou narozenou myslim v roce 1981 bydlela tam s maminkou a sestrou v rodinnenm menšim domku.V roce 2000 odešla bydlet na šumavu do města Susice ˙Pravdě podobně jste si spletla Ždánice na Moravě s naší obcí. Paní Drápalová u nás nikdy nebydlela. Naše obec se nachází na kolínském okrese.:

31.1.2010 – rodina Lnenickova˙dekujeme za odklizeni snehu v obci a komun.k domu.bez pomoci bychom vyjeti nezvladli.moc nam to pomohlo.Zajimalo by nas,zda dostava obec nejake dotace na odklizeni snehu.Mohla by prispivat firma Nykos.˙Obec žádné dotace na odklízení sněhu nedostává. Nejedná se a v podstatě se ani nemůže jednat o žádný dotační titul. Obec se stará o své komunikace v rozsahu finančních možností obce. Firmy na zimní údržbu nepřispívají. Těžko i stanovit podle jakého klíče by ta či ona firma měla přispívat. Sjízdnost se zajišťuje jak pro firmy, tak pro občany, autobusy hromadné dopravy, zásobování, sanitky a hasiče.:

31.1.2010 – lnenickova mirka˙prosim,zda by nebylo mozne,aby auta Nykosu jezdila obci jednosmerne.Ulici od rybnika ke kovarne by se odlehcilo,a provozu aut by si obec uzila spravedlive.Domy praskaji.ramus rano od 5 hod do noci vcetne vikendu a svatku.dekuji.˙O dopravních úpravách na místních komunikacích nerozhoduje obec sama. Návrh obce podléhá schválení odborem dopravy krajského úřadu. Ten také stanovil zákaz vjezdu nákladních automobilů v úseku od křižovatky do Sokolské ulice k rybníku. Důvodem je šíře vozovky, která neumožňuje vyhýbání vozidel. Vjezd do těchto prostor je povolen pouze pro zásobování. Z těchto důvodů není možné stanovit jednosměrný provoz po obci a zvláště ne pro nákladní automobily. Nicméně se Obecní úřad bude touto záležitostí zabývat a hledat řešení. :

26.11.2009 – nespokojenej˙Dobry den pane starosto, chci se zeptat, zda budete neco delat s asi deseti psy Smejkalovych, ktery doma maji snad utulek. Psi neustale stekaj, v okoli neni snad chvilka klidu. Dekuju za odpoved.˙Na tuto otázku vám mohu odpovědět jedině tak, že nemohu dělat nic. Na vysvětlenou, Smejkalovi mají řádně registrovanou chovnou stanici, povolenou jak hygienickou stanicí, tak veterinární. Obec není ze zákona o zřízení chovné stanice na soukromém pozemku ani informována. Na štěkot psů se, ale i na ostatní zvuky zvířat nevztahuje ani vyhláška o rušení nočního klidu. Já z moci úřední nemám právo kontroly nad chovnou stanicí, toto právo má pouze hygienická a veterinární správa. Z těchto důvodů, pokud je pro vás rušení psím štěkotem od Smejkalových neúnosné obraťte se na tyto dvě instituce. Vzhledem ke skutečnosti, že váš dotaz je anonymní nevím, zda jste soused nebo bydlíte v blízkosti Smejkalových, ale chci podotknout, že do těchto chvil jsem žádnou jinou stížnost nebo reakci chování výše uvedených psů nezaregistroval. Tím, ale nijak nezpochybňuji vaší stížnost. Nicméně jiné řešení, než jsem výše uvedl neznám. :

19.8.2009 – Habásko Vladislav˙Chtěl bych poděkovat zastupitelstvu Ždánic a jmenovitě panu starostovi za rekonstrukci kurtu za sokolovnou. Je to super a v nedělní odpoledne se sešlo na nohejdal tolik lidí, že jednu chvíli harála čtyři družstva která se střídala. Poděkování bych chtěl tlumočit i za celou partu příznivců nohejbalu která už rok aktivně sportuje jak v hale v Kouřimi, na travnatém hřišti v Maloticích a teď i ve Ždánicích. Děkujeme˙:

18.7.2009 – občan Ždánic˙Dobrý den,potřeboval bych někam odvézt kolem 3 valníků SUTI (beton,cihly)a chci se zeptat,jestli je tady ve ždánicích možnost kam??všiml jsem si že nahoře u kapličky pod hřbitovem vytvořil někdo místo kde už pár hromad suti je,tak jestli je možno to odvézt tam??předem díky za odpověd˙Obec nemá žádnou skládku suti. Za kapličkou je suť složená na pozemku pana Martina Klímy číslo popisné 57, jedná se zřejmě o jeho vlastní stavební odpad, kterým si zřejmě zpevňuje podklad pro vjezd po pozemku.:

18.6.2009 – Jana Lamačová˙Dobrý den,jsem moc ráda,že už víte o té desce u pomníku.Jistě časem najdeme i dobové fotografie do rubriky Historie a současnost,která se mi velice líbí.˙Musím poděkovat Vám, protože o desce jsem neměl tušení. :

13.6.2009 – Jana Lamačová˙Dobrý den,vaši obec navštěvuji už padesát let.Dokonce jsem tam několik měsíců v raném dětství u své babičky vzrůstala a později zde trávila všechny letní prázdniny.Při posledních návštěvách mě překvapilo,že pomník u sokolovny je opraven jen zpola.Deska se jmény padlých z druhé světové války,kde byl můj děda na první řádce, se někam ztratila anebo je zarostlá v trávě.Brzy bude kulaté výročí této události a proto si myslím,že by tato deska mohla být opět na své původním místě.Děkuji za Vaši odpověď. odpověď ˙Nevím, kde se Vámi zmiňovaná deska nachází, rozhodně ne zarostlá v trávě. Kdo ji odstranil a proč to nám není známo. A bohužel ani kdy byla odstraněna nevíme. Pomník padlým ve druhé světové válce se nachází u mostu na hlavní silnici a byl též zrestaurován. :

20.5.2009 – Pavlína Kubátová˙Dobrý den pane starosto,plánuje se nějaká oprava dětského hřiště? Některé trámy dřevěné věže jsou u země shnilé a vůbec nedrží. Předem děkuji za odpoveď.˙Ano plánuje, hřiště, hlavně dřevěný hrad již dosloužil. Obec má přislíbenu dotaci na rekonstrukci dětského hřiště, která by měla proběhnou v průběhu cca dvou měsíců.:

13.5.2009 – Vladislav Habásko˙Pane starosto chtěl bych se zeptat jestli je nějaký pokrok ve věci hřiště za sokolovnou. Nejsem sice ze Ždánic, ale loni jsme tam společně chodili hrát nohejbal. Počasí by už sportu přálo. Rádi přijdeme i pomoci pokud to bude potřeba. Přeji Vám mnoho úspěchů. V.H.˙Jsem velice rád, že nabízíte pomoc a s největší pravděpodobností ji i využijeme. Rozhodnutí o dalším postupu nyní bude na zastupitelstvu a věřím, že toto rozhodnutí bude přát sportu. Byla by veliká škoda, kdyby se hřiště přestalo provozovat. :

13.5.2009 – Zdeněk a Kryštof Šourkovi˙Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda a kdy bude opraven tenisový kurt ve Ždánicích. Za odpověď předem děkuji.˙V úterý 26. května by mělo proběhnou zasedání zastupitelstva na kterém by mělo být rozhodnuto o dalším postupu v opravě hřiště.:

12.5.2009 – Michal Ditrych˙Dobrý den pane starosto, chtěl jsem se zeptat, kdy bude znovu zprovozněno Vaše hřiště? Chodili jsme k Vám na hřiště pravidelně hrát a nyní musíme jezdit hrát do haly, protože v nejbližším okolí jiné hřiště s pevným povrchem není. Za odpověď předem děkuji.˙Prozatím na tuto otázku neznám odpověď. Úřad požádal o nabídky ohledně jiného povrchu hřiště, po jejich obdržení rozhodne zastupitelstvo co bude s hřištěm dál.:

23.4.2009 – Šárka Drahotová˙Dobrý den pane Krupičko, máte nějaké nové informace k plánované tlakové kanalizaci? Děkuji za odpověď. ˙Momentálně probíhá řízení o územním rozhodnutí. Vyhlášení podávání žádostí o dotaci se očekává v měsíci září.:

26.3.2009 – Venca B.˙Ahoj Pepo.Chtěl jsem se zeptat,jestli už náhodou nevíš termín letošní Horky..tuším že to bude jako každý rok kolem toho 21.6…v té době nemůže a tak se chci zeptat jestli by to nešlo přesunout o týden dříve…chápu kvůli jednomu člověku se to nebude měnit…ale za pokus to stálo.Díky za odpověd předem.˙Přesný termín ještě nevím, ale dříve to jistě nebude. Ve škole by neuvolnily před koncem roku děti, vždy bylo pravidlo, že to bylo až po závěrečné konferenci.:

16.3.2009 – Hana Navrátilobvá˙Ahoj Pepo, potřebovala bych vědět jakou má tvrdost voda ve Ždánicích. Kam se mám obrátit? ˙Toto je hodnota z rozboru vody a Vápník mg/l 139,3 Jinak je možné se obrátit na Vodos s.r.o. Kolín, který vovovod provozuje. Tel.: 321724242:

12.3.2009 – Ivča Mičechová˙Ahoj Pepo, kdy začne fungovat diskuze? Díky za odpověď˙To prozatím nevím. Stále trvá problém s filtrem spamů, které se nám do diskuse načítají a ta se stává nefunkční.:

14.2.2009 – Nespokojený občan˙Dobrý den pane starosto, Chtěl jsem se optat jestli máte nějákou možnost a nebo můžete nějak ovlivnit ty mladé kluky jako je např. Mikulášek, Husar, Makula atd. Aby zde ve vsi jezdili pomaleji ve svých vozech?? Je to tu čím dál tím méně bezpečné a je otázka kdy se něco někomu stane. Když se něco stane jim tak je to jejich problém, ale nejhorší na tom všem je že mohou udělat něco i nikomu jinému. Rychlostí kterou zde jezdí si netroufne jet člověk po hlavní silnici a oni tak jezdí vsí. Když by to bylo jen na státní tak mi to je jedno, ale takhle to už je moc. Když by se to dalo nějak řešit bylo by to dobré. Předem moc děkuji za okpověď. Zdravý teď již snad spokojený občan˙První možnost je a to co nejrychleji udělám, že jim domluvím. Pokud to nebude mít patřičný účinek, oznámím to na policii, aby více monitorovali naší obec. :

3.2.2009 – Jana Šebestová˙Hledám prosím spolužačky Ivetu Sedláčkovou a Renatu Plachou.roč.1964-5.rodačky ze Ždánic.podavačky.Nemáte o nich prosím nějaké informace?Chystáme tř.sraz.děkuji Šebestová Jana Vracov˙Podle všeho jste si spletla obec. My jsme Ždánice , okres Kolín a vy pravděpodobně hledáte spolužačky ze Ždánice na Moravě.:

3.2.2009 – Lukáš Pokorný˙Dobrý den, Rád bych ve Vaší obci koupil větší pozemek pro vybudování okrasné školky a malého rybářství. Neměl by někdo něco vhodného na prodej? Velice děkuji. koifarma@email.cz˙:

2.1.2009 – peticezahostivar@centrum.cz˙Na vaše diskusní fórum se nám nedaří umístit příspěvek,omlouváme se za využití této stránky. Prazdninový čas končí.Kdo budete dál směrovat svou cestu do Prahy ať už zachovanou nebo změněnou linkou,podejte nám, prosím,zprávu na peticezahostivar@centrum.cz,jaké jsou vaše zkušenosti se změnou v cestování – špatné i dobré. A pokud můžete ,sbírejte zpožděnky a informujte kromě nás-máte-li zájem vrátit linky zpět na DH,také ROPID na jeho adrese,kterou naleznete na http://www.ropid.cz/ Děkujeme.Za petiční výbor.H.Hofmanová˙Máme přetrvávající problém s diskusí a nedaří se nám ho odstranit. Proto lze využívat tuto stránku i k takovým to sdělením.:

10.12.2008 – Venca˙Ahoj Pepiku Chtěl jsem se optat, jak to vypadá s tim rybníkem? To bylo kolem toho spěchu a teď se nic neděje.To ještě furt nejsou ty dotacen nebo co.Vždyť se říkalo, že se s tím začne teď na podzim.˙Podle posledních informací, které mám, blokuje spuštění stavby fond životního prostředí, který zatím nepodepsal smlouvu o poskytnutí dotace. Každopádně dotace je přiznána a výběrovým řízením již byla vybrána firma, která bude rybník stavět. Nic méně díky úředníkům se začne až na jaře.:

29.10.2008 – Tom Hrnčiřík˙Proč nefunguje ,,DISKUSE,, ????? Děkujem za odpověď Ždánáci˙Tomáš Linhart správce stránek Obce Ždánice je do konce měsíce mimo republiku a diskuse je zřejmě zasycena spamy a přestala fungovat. Jakmile se vrátí okamžitě stránky obnovíme. Děkuji za trpělivost.:

6.10.2008 – .*.˙Dobrý den,měl bych dotaz k jakému datumu bude opět otevřena restaurace? Děkuji-přítel Ždánic˙Na to nyní nedokážu přesně odpovědět. Nabídka na pronájem restaurace bude ukončena 15.10.2008. Ihned po tomto datu je svoláno jednání zastupitelstva, které vyhodnotí nabídky a navrhne vybranému nájemci nájemní smlouvu. V případě shody je reálné, aby se v průběhu měsíce listopadu provoz restaurace obnovil. :

19.9.2008 – Josef Krupička˙V diskusi jsem četl otázku co se děje s Restaurací pod Panákem.˙V pondělí 15.9.2008 oznámil pan Petr Holub, že k 30. 9.2008 ukončí nájem restaurace. Do tohoto data bude probíhat předávání objektu Restaurace bude po turo dobu zavřena. Obec již vydala záměr na nový pronájem tohoto zařízení.:

12.7.2008 – Jan Sekavec – Krymlov˙Dobrý den, měl bych dotaz ohledně sjezdu „Technařů“ do lesa nad Ždánicemi, zda je to akce povolená a dohledovaná obcí, nebo zda je to akce obcí nepovolená. Technaři se zde sjíždí již od pátku a dělají „bordel“ nejenom hlukem, ale i odpadky. Myslím si, že počet technařů se bude zvyšovat tak, jako je známo z jiných lokalit. Obec Ždánice se před časem podílela na opravě kanalizace a cesty z Krymlova a tato cesta teď slouží z 90% k tomu, aby lidi vyváželi odpad na katastr Ždánic a nyní i k snadnějšímu vjezdu technařů do lesa.Vím, že ze Ždánic sem není vidět a co oči nevidí…..,ale za chvíli zde bude celkem slušná skládka a vlastníci pozemků se skládkou by mohli klidně po obci požadovat nápravu.Cesta, která se zde dál naváží není také na původním místě ( de facto se zaváží bordelem orná půda). A věřte vozí se sem úplně všechno. Ze strany Ždánic se všechny cesty ( do sadů na Krymlov, na Panák..)opatřily závorami a zde to nějak nevyšlo. Chtěl bych vědět, jak tuto situaci budete řešit, nebo zda to obci Ždánice nevadí a tento stav bude i nadále tolerovat. Za odpověď děkuji. S pozdravem Sekavec˙Vážený pane Sekavec, akce technařů samozřejmě nebyla ze strany obce povolena a zjistili jsme , že probíhá až ve chvíli kdy bylo z povzdálí slyšet hudbu. Akci jsme ani nijak nedohledovali. Akce neprobíhala na obecním pozemku, tím nenaznačuji, že je nám lhostejné, že se tato akce konala, ale vzniká tu po právní stránce velký problém, pokud si majitel pozemku nestěžuje a sám nepožádá obec ve spolupráci s policií o vyklizení pozemku. Každopádně Obec Ždánice po této akci v nejbližší době vydá vyhlášku o pořádání akcí tohoto typu. Po právní stránce jsou s akcemi tohoto typu velké potíže a ani vyhláška nemůže tyto akce zcela jednoznačně zakázat. Asi jediná účinná možnost je zamezení přístupu či spíše příjezdu do těchto míst. Ale je to určité omezení i pro občany obce Krymlov. Byl jsem se osobně podívat na místě kde se akce techno konala. Šel jsem z Krymlova až na zmíněnou louku. Po celé trase jsem nezaznamenal, že by bylo něco poničené, ani jsem neviděl žádný odhozený odpad. Louka kde byla pořádána technopárty je uklizená a nejsou zde žádné odpadky, je zde samozřejmě polehaná tráva. Znovu připomínám, že neobhajuji akci techno a budu podnikat kroky k jejímu zamezení. Nic méně opravdový nepořádek a prakticky černou skládku hned za obcí bohužel vytvářejí občané Krymlova. Odpad zde odkládají na obecní louky, dá se říct přímo za obec a vůbec jim nevadí, že porušují i zákon. Bohužel jsou k tomu lhostejní i slušní spoluobčané, neboť jsme do dnešního dne neobdrželi žádný podmět k přestupkovému řízení ve věci nedovoleného odkládání odpadu. A velmi ležérně se k této situaci staví i Obecní úřad Oleška. Ještě k vámi zmíněným závorá, máte pravdu, že Obec Ždánice zamezila závorami příjezd do míst , kde se začal shromažďovat odpad. V případě Krymlova jsme doufali, že Obec Oleška po několika výzvách, které jsme ji zaslali a dokonce jsem zde jednal i osobně, podnikne takové kroky, abychom nemuseli tuto cestu též uzavřít a omezovat tak i občany Krymlova. Ale jak se zdá bude tento krok z naší strany nutný. Obec Ždánice se nepodílela na opravě cesty ani kanalizace, naopak Obec Oleška zde udělala dešťovou kanalizaci na pozemky obce Ždánice bez jejího vědomí. Opravu cesty a kanalizace si vynutila Obec Ždánice, právě z důvodů, že se do těchto míst začal shromažďovat odpad a cesta se vyjížděla na soukromých pozemcích. Ještě bych chtěl podotknou, že Obec Oleška by ze zákona měla zajistit svým občanům možnost odkládání odpadu na obcí stanovená místa a v potřebném časovém rozmezí a následně zajistit likvidaci tohoto odpadu. Na závěr chci podotknout, že Obci Ždánice tento stav vadí, nebude ho tolerovat a začne ho opětovně řešit na nejbližším zasedání zastupitelstva obce. S pozdravem starosta Obce Ždánice Josef Krupička :

12.5.2008 – nikdo˙ahoj, chtěla bych se optat jestli by se nemohl nechat udělat přechod pro chodce u zastávky ve vesnici. Přeci jen, lidé kteří přijíždějí autobusem od Prahy, mají docela někdy složité přejití silnice, hlavně kvůli té zatáčce pod panákem, kam není ani od zastávky dostatečně vidět a když tam poté vletí nějaké auto rychlostí kterou by nemělo, což také není neobvyklé, tak je to o zdraví,né-li o životy…. Byla bych velice ráda, kdyby se s tím v nejbližší době mohlo něco udělat, předem moc děkuji za odpoveď…. [:-)] ˙Silnice I/2 o které se jedná není v majetku obce, ale v majetku Silnic a dálnic ČR. Dvakrát již obec o přechod žádala, ale majitel usoudil, že zde není přechod potřebný. Majitel by přechod vybudoval pouze na náklady naší obce. Podle nové legislativy by tento přechod vyšel nejméně na 350 tisíc. To je pro obec neúnosná investice. Obec z tohoto důvodu uzavřela smlouvu s Městem Kostelcem nad Černými lesy a jeho policie provádí měření rychlosti na této silnici procházející obcí. Po třech měsících je to na rychlosti projíždějících aut očividně znát.:

1.4.2008 – Václav Macháček˙Ahoj Pepiku hele jsem slyšel,že by ve vsi měla stát čistička odpadních vod,ale mě by zajímalo kde přesně?Prý nikde u nás za zahradou o je na tom pravdy??Dík Vašek˙Pokud obec získá dotaci, vybuduje tlakovou kanalizaci ukončenou čistírnou odpadních vod. Tato čistírna bude umístěna za hřištěm na tak zvaném Brabcovým palouku. Ano je to za Macháčkovou zahradou.:

5.2.2008 – Josef Koudela˙Ahoj Pepo,měl bych dotaz jak to vypadá s těmi dotacemi na vybudování přístupových cest k obecním lesům a když se bude dělat ten nový rybník dole u pískovny,tak jestli bude také nová cesta.Díky Josef˙Kolo dotací na rekonstrukci lesních cest bude vyhlášeno v červenci tohoto roku. Do té doby bude ve spolupráci se ŠLP Kostelec, Obcí a projektantem připraven projekt této obnovy, tak jak požadují osnovy žádosti o dotaci. Dotace na rybník bude vyhlášena ve stejném období. Pokud se stavba bude realizovat, bude po jejím ukončení zcela jistě nutná úprava přístupové cesty. To se, ale bude řešit až ve chvíli úplného ukončení stavby a rozhodující budou i finanční možnosti Obce v tu danou chvíli.