DRUHÉ POLOLETÍ V OBCI

Shrnutí vybraných akcí druhého pololetí 2017

Podívejte se na fotografie a přečtěte si, co vše se podařilo v obci realizovat během druhého pololetí tohoto roku mimo běžných provozních úkonů. Článek najdete zde.

Ve druhé polovině roku bylo zrekonstruováno parkoviště u Restaurace Pod Panákem. Nejdříve firma Autodoprava Jan Starý vytvořila z asfaltového recyklátu základní vrstvu parkoviště. Po určité době firma dorovnala místy sesedlou plochu a následně firma Robert Hosa provedla závěrečný vrchní postřik asfaltovou emulzí. Parkoviště je po této rekonstrukci pevné a dobře odvodněné, takže už vám nehrozí, že vystoupíte do kaluže vody.

Po deseti letech došlo ke kompletní výměně ochranných sítí na víceúčelovém hřišti za sokolovnou. Do této doby se menší závady na sítích opravovaly individuálně. Výměna sítí byla poměrně velmi složitá neboť horní zavěšení sítí je ve výšce čtyřech metrů.. Výměnu sítí provedla firma Arboria s.r.o. , která použila mobilní vysokozdvižnou plošinu. Hřiště je tedy opět zcela k dispozici sportovcům.

Rekonstrukce zvoničky trvala dva roky. Rekonstrukci provedl Alexandr Kozlov z Brníka. Zvonička musela být odvezena do dílny v Brníku a zde byly rsetaurovány oba hlavní sloupy jak zvoničky tak kříže. Horní část zvoničky musela být vytesána z nového pískovcového kamene a taktéž kříž. Oboje bylo ve stavu rozpadu. Do zvoničky byl nainstalován nový kovový zvon. Po vrácení kříže a zvoničky na původní místo, probíhaly ještě impragnační a retušovací práce. Po té byla kompletní rekonstrukce ukončena.

You may also like...

Napsat komentář